"Prezes" bliski powrotu do gry

- Górnik długo nie miał czym straszyć, choć gdyby przeanalizować cały mecz, stworzył więcej okazji do strzelenia gola niż Jagiellonia - mówi Marek Wleciałowski. Teraz może być inaczej - wraca Prejuce Nakoulma.
Prawdopodobnie dzisiaj Nakoulma wznowi zajęcia z drużyną. Jest więc szansa, że reprezentant Burkina Faso będzie mógł wystąpić w spotkaniu z Lechem Poznań, który zaplanowano na niedzielę. Występ od pierwszej minuty? Na to chyba będzie trzeba jeszcze poczekać.
- Pamiętam mecz z jesieni, kiedy do Zabrza przyjechała Korona. Grała jak... Jagiellonia. Miała przewagę, była lepsza, tylko nie strzelała goli. I wtedy wystarczyła akcja Nakoulmy, która zmieniła losy spotkania - mówi Krzysztof Bukalski, były kapitan Górnika. To najlepszy dowód na to, że w meczu z białostoczanami "Trójkolorowym" bardzo brakowało "Prezesa".
- Taki piłkarz to wartość dodana. Robi różnicę, w trudnym momencie bierze na siebie ciężar gry, robiąc więcej miejsca partnerom. Górnik naprawdę długo nie miał czym straszyć, choć gdyby przeanalizować cały mecz, stworzył więcej okazji do strzelenia gola niż Jagiellonia. Problem w tym, że dopiero przy 0:2 - mówi Marek Wleciałowski, były trener drużyny z Roosevelta.
Powrót "Prezesa" daje trenerowi Adamowi Nawałce większe pole manewru w ofensywie. Nakoulma będzie mógł zająć miejsce na lewym skrzydle, z kolei Tomasz Zahorski może powędrować na "szpicę". Kolejny ważny zawodnik, Mariusz Magiera, do gry ma być gotowy po przerwie reprezentacyjnej. Wtedy też można liczyć na Ireneusza Jelenia. Problem w tym, że będzie już po meczach z Lechem i Legią Warszawa...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online