Szef kolegium sędziów broni Raczkowskiego

Wciąż nie milkną echa kontrowersyjnych decyzji Pawła Raczkowskiego w spotkaniu Górnik Zabrze - Lech Poznań (0:1). Sędzia podyktował dwa problematyczne rzuty karne. Szef kolegium sędziów Zbigniew Przesmycki broni swojego podopiecznego i przekonuje, że ten podjął słuszną decyzję. 

Najwięcej kontrowersji wzbudziła sytuacja, w której został podyktowany rzut karny dla Lecha. Jeden z lechitów uderzał na bramkę, piłkę w polu karnym blokował Seweryn Gancarczyk. Obrońca Górnika wyskoczył, obrócił tyłem, rękę miał przy sobie. Futbolówka najpierw uderzyła go w bok, "zawadziła" też o łokieć. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na "jedenastkę".

W opinii byłego szefa kolegium sędziów i eksperta od boiskowych kontrowersji w stacji Canal Plus Sławomira Stempniewskiego arbiter popełnił w tej sytuacji błąd.

- Tutaj łokieć jest odchylony na skutek uderzenia piłką. Widać, że najpierw futbolówka trafia piłkarza w ciało, a potem odbija się i powoduje ruch ręki. Zagranie było więc absolutnie niezamierzone. UEFA wyraźnie nakazała sędziom karać rzutem karnym jedynie taki ruch ręki, który jest zamierzony i udaje zasłanianie się przed uderzeniem piłki. Tutaj takiej sytuacji nie było. Moim zdaniem to błąd arbitra - komentował Stempniewski w programie Liga + Ekstra.

Innego zdania jest jednak obecny szef kolegium sędziów Zbigniew Przesmycki. Na antenie stacji Polsat Sport broni jednak Raczkowskiego:

- Zawodnik wie, że przeciwnik będzie strzelał. Wszystko co zrobi nie może powodować powiększenia powierzchni jego ciała. Uważam, że ręka nie była podbita przez piłkę - przekonuje Przesmycki i dodaje - Stempniewski zaskoczył mnie tą ekspertyzą. Gdyby piłka trafiła w tułów i w rękę się zgadzam. Ale moim zdaniem nie podbiła ręki. Tu można się spierać o interpretację.

Przypomnijmy, że w tej sytuacji żółtą kartką za dyskusję z arbitrem został ukarany Seweryn Gancarczyk. Było to dla niego czwarte upomnienie w tym sezonie, dlatego nie będzie on mógł wystąpić w piątkowym meczu przeciwko Legii Warszawa. Działacze Górnika złożyli jednak odwołanie do Komisji Ligi, która powinna zająć się tą sprawą na najbliższym posiedzeniu.

źródło: Wirtualna PolskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]