Górnik może być jak... Bordeaux

Od pewnego czasu pojawiają się plotki, że Adam Nawałka po sezonie odejdzie do Wisły Kraków. Czy to może wpływać na postawę graczy Górnika Zabrze? - To na pewno dla piłkarzy balast mentalny - mówi Stefan Białas.
Zdaniem Stefana Białasa, byłego zawodnika m.in. Ruchu Chorzów i klubów francuskich, spekulacje na temat odejścia Nawałki mogą wpływać na postawę i w efekcie na wiosenne wyniki zabrzan? 
- Nie uciekałbym od takiego skojarzenia. O tej przeprowadzce mówi się przecież otwarcie. I tak w Górniku robi się problem. Kiedyś Bordeaux po rundzie jesiennej zajmowało w Ligue 1 pozycję lidera i miało osiem punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli. Wtedy zaczęło się mówić, że po sezonie "Żyrondystów" opuszcza Laurent Blanc, by objąć reprezentację Francji. Efekt? Na mecie zmagań jego drużyna nie tylko nie sięgnęła po tytuł mistrzowski, ale nie zajęła nawet miejsca premiowanego startem w europejskich pucharach. Podobny "zjazd" może zanotować tej wiosny Górnik. Spekulacje na temat rychłego rozstania z trenerem to na pewno dla piłkarzy balast mentalny - uważa Białas.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]