Jeleń: Zostałem w Polsce dla taty

- Dla mnie pieniądze nigdy nie były najważniejsze. Mogłem wyjechać w egzotyczne miejsce i zarabiać wielokrotność tego, co mam w Górniku, ale nie brałem tego pod uwagę. Jak mógłbym zostawić chorego tatę? Kiedy dowiedziałem się, że ma raka, to od razu wiedziałem, że nigdzie się z kraju nie ruszę - mówi nam Ireneusz Jeleń. 

- Tajlandia, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar. Żadna z tych egzotycznych ofert cię nie kusiła?

Ireneusz Jeleń: - Żadna, choć finansowo były na bardzo dobrym poziomie. Nie chcę jednak, żeby pieniądze przesłaniały mi świat. Zawsze dbałem, aby żona i dzieci dobrze czuły się w miejscu, w którym gram. A czy dobrze by się czuły w tej egzotyce? Nie sądzę. Poza tym decydujące było to, że na początku roku dowiedzieliśmy się o chorobie taty, którego zaatakował nowotwór. Nie wyobrażałem sobie, abym mógł go teraz zostawić i pojechać gdzieś daleko.

- A jak tata się czuje?

- Właśnie jadę po niego do szpitala. Lekarze mówią, że operacja się udała, oby dalej szło to w dobrym kierunku. Po trzech tygodniach od zabiegu zabieram go do domu, dzięki temu odżyje psychicznie. Wszyscy walczymy razem z nim.

- Zawsze podkreślałeś, że jesteś kibicem Górnika. Jak to się zaczęło?

- Miałem dziewięć lat... U nas, w Cieszynie, niektórzy moi starsi koledzy kibicowali Legii i do tego samego namawiali mnie. Ale nie dałem się (śmiech). Zawsze coś mnie ciągnęło do Górnika.

- Wszyscy w twojej rodzinie kibicują zabrzanom?

- Siostra ma dużo sympatii dla Legii (śmiech). Ale mam nadzieję, że w piątek będzie dopingować Górnika.

- No właśnie, Legia - Górnik to hit następnej kolejki. Strzeliłeś kiedyś gola warszawianom?

- Nigdy! Jako piłkarz Wisły Płock nie miałem do nich szczęścia. Mam nadzieję, że pierwszego gola strzelę Legii właśnie w piątek.

- Po nieudanej przygodzie z Podbeskidziem wiele osób stwierdziło, że Jeleń już się skończył...

- Jestem przekonany, że w Górniku pójdzie mi dużo lepiej. Czuję się dobrze, dochodzę do takiej wagi, jaką miałem za najlepszych czasów w Auxerre. Teraz ważę 85,5 kg, a ideał to 84 kg. A ci, którzy twierdzą, że nic już nie zdziałam, jeszcze mocno się zdziwią.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]