Gancarczyk na Legię? Górnik walczy o piłkarza

Działacze Górnika Zabrze podjęli działania, by Komisja Ligi zajęła się sprawą kartki pokazanej Sewerynowi Gancarczykowi przez sędziego Pawła Raczkowskiego. Ze względu na ich nadmiar, lewy obrońca nie może zagrać przeciwko Legii Warszawa.
- Już w poniedziałek wysłaliśmy odwołanie od tej decyzji. W protokole meczowym arbiter napisał, że kartka została pokazana za zagranie piłki ręką w polu karnym - mówi Krzysztof Maj, członek zarządu Górnika. - Skoro praktycznie wszyscy obserwatorzy meczu uznali, że "jedenastka" została podyktowana niesłusznie, to wierzymy w powodzenie naszego odwołania. Pan Zbigniew Przesmycki uważa inaczej? Mimo wszystko spróbujemy... dodaje.

Ukarani dwa razy?

Decyzja sędziego Raczkowskiego już w niedzielne popołudnie wywołała ogromne emocje. Adam Nawałka, który praktycznie przez trzy lata pracy w Zabrzu nie wypowiedział się publicznie na temat pracy sędziów, przyznał: - Pewien margines błędów sędziowskich istnieje, ale należy zastanowić się nad celowością wprowadzania dodatkowych sędziów na bramkami. Oni mają pomagać przy kontrowersjach...
Dla Górnika odwołanie od kartki jest o tyle istotne, że dla Gancarczyka to czwarta kara w tym sezonie, czyli lewego obrońcy Górnika zabrakłoby w piątkowym meczu z Legią w Warszawie, który może być kluczowy dla układu górnej części tabeli. - Już raz zostaliśmy ukarani. Dlaczego mamy za jedno przewinienie, którego tak naprawdę nie było, cierpieć dwukrotnie? Zgodzę się, że arbiter podyktował karnego także dla nas, ale inaczej strzela się z jedenastu metrów w 62 minucie przy stanie 0:0, a inaczej w ostatniej, kiedy wynik jest niekorzystny. Czasu już nie cofniemy... - kontynuuje Krzysztof Maj. Kto pierwotnie miał wykonywać rzut karny? Aleksander Kwiek, jednak jego nie było już na boisku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]