Przed Legią pełna konspiracja

W Górniku Zabrze pełna konspiracja przed meczem z Legią Warszawa. Trzecia porażka z rzędu może oznaczać koniec marzeń o pucharach.
Trener Adam Nawałka po dwóch kolejnych przegranych stwierdził, że drużynie potrzebna jest radykalna odmiana. Zawodnicy mają się teraz skupić przede wszystkim na graniu, a całą resztę odłożyć chwilowo na bok. Szkoleniowiec doszedł do wniosku, że jego podopiecznym zaszkodził m.in. szum medialny. I dlatego poprosił piłkarzy o wstrzemięźliwość w udzielaniu wywiadów. Sam daje im przykład odmawiając rozmów z dziennikarzami. - Tisze budiesz, dalsze jedziesz - rzucił nam do słuchawki, kiedy próbowaliśmy go namówić na rozmowę o problemach Górnika. Dodał, że teraz liczy się tylko ciężka praca.
Zawodnicy także mają ograniczyć kontakty z prasą do minimum. A już absolutnie nie mogą prowadzić żadnych rozmów o taktyce i personaliach na najbliższe spotkanie. - Nie może być żadnego chlapania jęzorem - słyszymy w klubie.
Przy Roosevelta atmosfera jest lekko napięta, bo mało kto przypuszczał, że po trzech meczach u siebie Górnik będzie miał tylko trzy punkty. W każdym razie doszło do tego, że najbliższy mecz zadecyduje o tym, czy Ślązacy będą się jeszcze liczyli w grze o europejskie puchary.
Plan taktyczny na Legię, podobnie jak przed poprzednim spotkaniem z Lechem (0:1), jest owiany mgiełką tajemnicy. Zdrowi są już Mariusz Magiera, Konrad Nowak, Mateusz Zachara i Przemysław Oziębała, ale w piątek raczej nie zagrają. W stolicy nie wystąpi też kontuzjowany Michał Bemben. Na szczęście anulowana została żółta kartka Seweryna Gancarczyka z meczu z Lechem. Lewy obrońca może grać z Legią.
Do składu wraca po kartkowej pauzie Mariusz Przybylski. Nie jest jednak przesądzone, że przy Łazienkowskiej zagra on na swojej nominalnej pozycji defensywnego pomocnika. Skrzydłowi Górnika grali ostatnio bardzo przeciętnie, a Grzegorz Bonin, który zepsuł niemal wszystkie podania, wręcz katastrofalnie słabo. Dlatego Przybylski może zagrać na prawym boku, żeby zastopować będącego w gazie Jakuba Koseckiego. Z drugiej strony ofensywne flanki stanowiły jesienią o sile Górnika. Szansę gry od pierwszych minut może więc dostać Prejuce Nakoulma. Ostatnio zmarnował karnego, ale ten piłkarz jest mocny psychicznie, a drużyna go potrzebuje, bo gracz z Burkina Faso może dodać jakości grze ofensywnej.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]