Jeleń i Nakoulma szansą Górnika

Napastnicy Górnika Zabrze Ireneusz Jeleń i Prejuce Nakoulma muszą się przebudzić. W innym razie zabrzanie są w meczu z Legią bez szans.
Eksperci od kilku dni powtarzają, że przeciętnie grający wiosną Ślązacy potrzebują jakości w ofensywie, a mogą ją dać właśnie Jeleń z Nakoulmą. W poprzednim spotkaniu z Lechem (0:1) obaj weszli na boisko po przerwie i zawiedli. Jeśli teraz ponownie dadzą plamę, Górnik może raczej zapomnieć o pucharach, o których tak bardzo marzy. - Z jednej strony za wiele od nich wymagamy, z drugiej od kogo wymagać, jak nie od nich - mówi Jan Banaś, były snajper Górnika. - Prawda jest taka, że w drużynie nie ma innych armat. Dlatego Jeleń i Nakoulma muszą się zmobilizować.
Pytanie, czy pięć dni, które minęły od meczu z Kolejorzem, to wystarczający czas, by w grze piłkarzy dokonał się przełom. - Przy umiejętnym prowadzeniu, mobilizacji i szczerej rozmowie z trenerem, ci dwaj powinni zagrać lepiej - twierdzi legenda klubu Stanisław Oślizło. - Z drugiej strony mam wiele wątpliwości. Nakoulma całą swoją energię zostawił w Pucharze Narodów Afryki. Wrócił, marząc o tym, żeby trochę odpocząć i wtedy przytrafiła mu się kontuzja mięśnia dwugłowego, która dodatkowo skomplikowała jego sytuację.
- W dodatku sprawa tej kontuzji mocno siedzi w jego psychice. Z Lechem grał tak, jakby się bał, że uraz się odnowi - dodaje Banaś.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]