Zabrze chce Euro

Przed meczem Legia - Górnik prezes zabrzańskiego klubu, Artur Jankowski złożył na ręce Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN pismo dotyczące starań miasta Zabrza o organizację meczu Euro 2020 na stadionie im. Ernesta Pohla. Wcześniej, bo 29 stycznia, o prawo organizacji wspomnianego meczu oficjalnie wystąpiła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. 
- W Zabrzu konsekwentnie promujemy sport, a w szczególności piłkę nożną. Zabrzanie szczycą się silnymi tradycjami piłkarskimi. Wizytówką Zabrza jest "Górnik Zabrze", czternastokrotny Mistrz Polski w piłce nożnej. W 2012 roku Honorowym Obywatelem Miasta został Włodzimierz Lubański, który z "Górnikiem" zdobywał największe sportowe sukcesy. Z myślą o piłkarzach, ale także „dwunastym zawodniku”, czyli kibicach rozpoczęliśmy budowę nowego stadionu - czytamy w piśmie Pani Prezydenty Małgorzaty Mańki-Szulik do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka,
Przypomnijmy, że w 2020 roku mistrzostwa Europy mają być rozgrywane nie w jednym, ale wielu krajach. Akces zgłosiła także Polska, zaś wybór jednego stadionu przez PZPN nastąpi we wrześniu 2014 r.
- W związku z pismem Prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik, przesłanym na ręce Pana Prezesa w dniu 29 stycznia 2013 roku, w imieniu Zarządu Górnika Zabrze, pragnę również podkreślić aspiracje areny zabrzańskiej i miasta Zabrze do udziału w roli organizatora tego wielkiego wydarzenia. Jak bowiem powszechnie wiadomo, jeden z najbardziej zasłużonych klubów sportowych, Górnik Zabrze już niebawem występować będzie na mogącym pomieścić trzydzieści dwa tysiące kibiców piłki nożnej stadionie, zdaniem wielu obserwatorów i fachowców, jednym z najpiękniejszych oraz najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce - argumentuje prezes Jankowski.
Jakimi atutami dysponuje Zabrze? - Świetna infrastruktura, bliskość jednego z największych w Polsce portów lotniczych, terenów rekreacyjnych, ogromna baza hotelowa Aglomeracji, znakomite zaplecze gastronomiczne, kulturalne oraz rozrywkowe, to z pewnością ogromne atuty Zabrza, dynamicznie rozwijającego się ośrodka miejskiego, z wielkimi planami inwestycyjnymi, napływającym kapitałem i rozwijającą się strefą przemysłową. Zgłaszając Zabrze do miast współorganizujących rozgrywki podczas turnieju Euro 2020 pragnę raz jeszcze podkreślić, iż będzie w pełni przygotowane do tej zaszczytnej roli - dodaje prezes Jankowski.

źródło: Górnik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]