Wypowiedzi piłkarzy po meczu Śląsk - Górnik

Ireneusz Jeleń (Górnik): - Trochę nam brakuje do najlepszych drużyn w lidze. To wychodzi w bezpośrednich spotkaniach, takich jak ze Śląskiem. Teraz musimy wyciągnąć wnioski i dalej grać o swoje. Przed nami jeszcze kilka meczów i walka się nie zakończyła. Na własne życzenie tracimy dystans i teraz nie możemy pozwolić sobie na utratę punktów. Nie wiem skąd wzięła się moja słaba gra, muszę ustabilizować formę, bo tydzień temu zagrałem dużo lepiej. 

Sylwester Patejuk (Śląsk): - W drugiej połowie pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną walczącą do końca. Czemu aż sześć zmian w podstawowym składzie w porównaniu z meczem z PGE GKS Bełchatów? Widocznie tyle było potrzebnych, żeby dać impuls drużynie do odniesienia zwycięstwa. To ważna wygrana, bo przeskakujemy w tabeli bezpośredniego rywala w walce o puchary. Miejmy nadzieję, że teraz jeszcze Polonia nie wygra swojego meczu.

Rafał Grodzicki (Śląsk): Pierwszych 20 minut było świetne, później - tragedia. Dobrze, że jest coś takiego jak przerwa, bo musieliśmy powiedzieć sobie wiele ostrych słów. W drugiej połowie mieliśmy już wiele sytuacji i w mojej ocenie zasłużyliśmy na tą wygraną bardziej niż Górnik.

Eric Mouloungui (Śląsk): - W drugiej połowie poprosiłem o zmianę, bo czułem że będzie mi ciężko wytrzymać przy takim tempie gry do końca. Jeszcze nie jestem w stuprocentowej formie. Czemu w pierwszej połowie grałem bardziej indywidualnie? Z tego powodu, o którym mówiłem - miałem więcej siły na podejmowanie takich akcji. Wiem, że miałem dobre okazje do zdobycia bramki i ich nie wykorzystałem, ale nie martwi mnie to. Cieszę się, że wygraliśmy. Drużyna bardzo potrzebowała tego zwycięstwa.

Adam Kokoszka (Śląsk): - Mecz rozpoczęliśmy dobrze, ale po moim błędzie padła bramka, która utrudniła nam działanie. Trener w szatni miał pewne uwagi, ale głównie motywowaliśmy się między sobą, wiedzieliśmy jak ważny jest to mecz. W drugiej połowie pokazaliśmy dużo lepszą grę, mieliśmy sporo okazji i co najważniejsze wykorzystaliśmy je. Zdobyliśmy ważne trzy punkty, przeskoczyliśmy w tabeli Górnik i przed nami kolejny mecz o podium z Polonią.

Sebastian Mila (Śląsk): - Po stracie gola na 0:1 pomyślałem, że będzie teraz bardzo trudno. Ale wiedzieliśmy, że wystarczy jakiś pozytywny bodziec, aby odwrócić losy spotkania. Druga połowa w naszym wykonaniu była już bardzo przyzwoita, ale w pierwszej też nie było źle. Pierwszy kwadrans mieliśmy mocny i szkoda, że wtedy nie strzeliliśmy gola. To był bezpośredni pojedynek o europejskie puchary i dlatego tym bardziej cieszymy się z punktów. Poza tym wygrana była nam bardzo potrzebna, aby jako zespół poczuć się pewniej.

Grzegorz Bonin (Górnik): - Gdybyśmy w pierwszej połowie zdobyli drugą bramkę, to pewnie Śląsk by się nie podniósł. W drugiej połowie też mieliśmy okazje do strzelenia gola. Sam miałem dwie, ale zabrakło skuteczności. Dobrze zareagowaliśmy na stratę gola, zaatakowaliśmy, mieliśmy okazje, ale nie potrafiliśmy trafić w bramkę. Śląsk nas niczym nie zaskoczył. My wiedzieliśmy, że drużyna gospodarzy zacznie pressingiem. Na boisku jednak nie zawsze ta wiedza się przekłada na grę.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]