Jeleń: Górnik musi walczyć do upadłego

- Żal, że przegraliśmy we Wrocławiu, ale nadal jesteśmy w stanie walczyć o europejskie puchary. Musimy jednak zmienić swoje nastawienie. Górnik musi walczyć do upadłego - mówił po przegranym meczu napastnik Górnika Zabrze Ireneusz Jeleń. 

Przegraliście wiosną z Legią, z Lechem i ze Śląskiem. Górnik jest słabszy od ligowych potentatów?
Ireneusz Jeleń: - Trochę nam brakuje do najlepszych. To spotkanie było doskonałym przykładem. Po raz kolejny nie potrafimy pokonać zespołu z góry tabeli, z którym walczymy o najwyższe lokaty. Musimy z tego wyciągnąć wnioski. Teraz czeka nas mecz z Podbeskidziem. To też nie będzie łatwe spotkanie. Wiadomo, jak gra się z zespołem walczącym o utrzymanie.

Strata punktów w takim spotkaniu zaboli na koniec sezonu?
- Mamy jeszcze przed sobą sporo meczów. Sprawa rozdziału miejsc na podium pozostaje otwarta. Żal, że przegraliśmy we Wrocławiu, ale nadal jesteśmy w stanie walczyć o europejskie puchary. Musimy jednak zmienić swoje nastawienie. Górnik musi walczyć do upadłego.

Skąd wzięła się wasza niemoc na boisku w drugiej połowie?
- Śląsk ma bardzo mocną drugą linię, z Sebastianem Milą i Przemysławem Kaźmierczakiem na czele. W drugiej połowie gospodarze grali bardzo dobrą piłkę i byli skuteczni.

Tydzień temu zdobył pan bramkę, a dzisiaj zagrał bardzo słabo. Skąd takie duże wahania formy?
- Z meczu we Wrocławiu nie mogę być zadowolony. Nie zagrałem tak, jak oczekiwał ode mnie trener. Krótko mówiąc - to był słaby występ. Muszę zacząć solidnie trenować, aby dojść do pełnej dyspozycji fizycznej i psychicznej i ustabilizować moją formę. Trudno mi powiedzieć, czemu pokazałem się aż z tak złej strony.

Dojdzie pan do dobrej formy pod kierownictwem trenera Nawałki?
- Bardzo sobie cenię współpracę z tym szkoleniowcem. Miałem parę tygodni, aby przygotować się do rundy. Trenowałem w okresie przygotowawczym przez kilka tygodni i to dosyć ciężko, ale wciąż brakuje mi sił. Mam nadzieję, że z biegiem czasu będzie jednak coraz lepiej i w końcu wejdę w rytm meczowy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]