Górnik zainteresowany Robertem Demjanem

Piłkarze Górnika szykują się do meczu z Podbeskidziem, a zabrzańscy skauci do oglądania i analizy gry napastnika bielszczan Roberta Demjana.
Słowacki napastnik jest numerem 1 na liście życzeń Ślązaków. Nieoficjalnie wiemy, że działacze Górnika już w zimie negocjowali z nim warunki kontraktu. Po cichu nawet liczono, że zawodnik skróci ważny do 30 czerwca kontrakt z Podbeskidziem i przeniesie się do Zabrza. Przy Roosevelta uważano bowiem, że Demjan idealnie nadaje się na następcę Arkadiusza Milika.

Najlepsza dziewiątka ligi?

- Świetnie gra tyłem do bramki. Drugiej takiej dziewiątki w naszej lidze nie ma - mówi prezes Podbeskidzia Wojciech Borecki. - Ktoś powie, że Robert jest już po trzydziestce, ale znam wyniki jego badań i wiem, że nie jest wyeksploatowany. Mówicie, że chce go Górnik, a ja wiem, że zainteresowana jest nim również Jagiellonia. Tam z kolei miałby zastąpić Tomka Frankowskiego. My jednak również będziemy chcieli powalczyć o zatrzymanie Demjana. Zimą, podobnie jak zabrzanie, rozmawialiśmy z jego menedżerem, ale jego propozycja była nie do zaakceptowania - dodał szef klubu z Bielska.
Wiemy, że w Podbeskidziu agent Demjana chciał dla zawodnika 50-procentowej podwyżki z dniem 1 marca i klauzuli umożliwiającej mu zerwanie umowy bez konieczności płacenia odszkodowania, jeśli latem pojawi się lepsza propozycja. W Bielsku już wtedy zrozumieli, że ich napastnik gra na kilka frontów. Ostatecznie jednak nie podpisał nigdzie umowy licząc, że uda mu się skutecznie wypromować w rundzie wiosennej.

Cena rośnie

I to się właśnie dzieje. A w Zabrzu trochę się tego obawiają, bo cena za gracza może znacznie wzrosnąć i przekroczy możliwości finansowe Górnika. W ciemno można założyć, że będzie się on domagał pensji na poziomie 30 tys. złotych miesięcznie (teraz ma 20 tys.), a dodatkowo zażąda kwoty za podpis. Górnik za podpis i na prowizję dla menedżera maksymalnie będzie mógł zapłacić około 200 tys. Chyba, że uda się dobrze sprzedać zarówno Prejuce Nakoulmę, jak i Pawła Olkowskiego. Wtedy do kasy wpłynie ponad 8 mln (tyle wychodzi po zliczeniu sum odstępnego wspomnianych graczy).
W planach sztabu szkoleniowego Demjan miałby grać na szpicy. Występujący tam ostatnio Ireneusz Jeleń zostałby przesunięty na skrzydło.
- Będziemy mieli mocną konkurencję, ale na pewno spróbujemy zatrzymać Słowaka. On sam podkreśla ostatnio w wywiadach, iż nie wyklucza pozostania w Bielsku nawet po spadku. Dobrze się u nas czuje, ma w miarę blisko do domu, i będziemy chcieli to wykorzystać - stwierdza Borecki.
Jednak zarówno Górnik, jak i Jagiellonia mogą mieć mocniejszą kartę przetargową. Demjan będzie miał zresztą pewnie znacznie więcej ofert, bo wiosną strzelił 6 goli w 6 meczach. Jego agent miał już zresztą wysłać CV gracza do wszystkich drużyn ekstraklasy.

Robert Dejman
Słowak
Wiek: 30 lat.
Wzrost/waga: 181/76
napastnik
mecze/gole w ekstraklasie ogółem 51/16
mecze/gole w ekstraklasie w tym sezonie 21/10
minuty w tym sezonie 1734
kartki w tym sezonie 2/0

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]