Agafon: Górnik musi zacząć punktować

- Trudno być obiektywnym, bo choć grałem w obu klubach, to sercem jestem bliżej Górnika. Nie tylko z powodu tego uważam, że zabrzanie wygrają - mówi Adam Kompała. Podobnie twierdzi Mieczysław Agafon.
Graczy, którzy występowali zarówno w Podbeskidziu, jak i w Górniku, jest sporo. Należą do nich Adam Kompała i Mieczysław Agafon. Obaj stawiają na wygraną zabrzan. - Górnik liczy się przecież ciągle w walce o puchary i na stratę kolejnych punktów nie może sobie pozwolić. Z tego tytułu, w meczu u siebie, powinien zagrać przyzwoicie i zgarnąć potrzebne trzy punkty. To może być dla nich mecz na przełamanie mówi - Kompała.
Wiosenną postawę bielszczan jednak docenia. - Należy im oddać, że z wielką determinacją walczą o utrzymanie, chociaż wiadomo w jak trudnej sytuacji się znajdują. Widać po dotychczasowych meczach wiosennych, że "Górale" są bardzo dobrze przygotowani do tej rundy. Uważam jednak, że faworytem jest Górnik. Niemniej jednak, bardzo życzę bielszczanom utrzymania w ekstraklasie. A zabrzanom upragnionych pucharów - dodaje.
- A ja przede wszystkim czekam na dobry mecz - mówi Mieczysław Agafon. - Zdaję sobie sprawę, że będzie ciężko o taki rezultat, bo oba zespoły grają o wysoką stawkę. Górnik mam w sercu, chociaż pobyt w Bielsku-Białej był dla mnie udany. Byłem lekko po trzydziestce i fajnie mi się tam grało. Myślę jednak, że Górnik weźmie bielszczan w obroty - twierdzi.
- Dla obu zespołów ten mecz jest bardzo istotny. Górnik, wiadomo, gra o podium i ostatnio mu nie szło, więc musi zacząć punktować. A Podbeskidzie jest w naprawdę dobrej dyspozycji. To inny zespół niż jesienią. Dzięki wygranej w Chorzowie, bielszczanie wiedzą, że jeszcze nie wszystko stracone. Sytuacja nie jest tak katastrofalna, jak była na początku rundy - zauważa.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]