Iwan: Chcemy grać w europejskich pucharach

Kibice Górnika Zabrze po spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała zaśpiewali piłkarzom, że chcą europejskich pucharów. Będzie o to ciężko, jeśli "Trójkolorowi" w dalszym ciągu będą przegrywać nawet u siebie...
"Jankowski gdzie te puchary?" i "Chcemy pucharów" - śpiewali kibice po końcowym gwizdku, nawiązując do wypowiedzi prezesa Górnika podczas prezentacji zespołu przed rundą wiosenną. Apetyty zostały rozbudzone dobrymi wynikami jesienią, jednak w tym roku zabrzanie spisują się o wiele gorzej. Wygrali zaledwie dwa mecze na siedem rozegranych gier.
- Jak do tej pory jest to dla nas nieudana runda. Podbeskidzie wygrało mecz o życie i liczy się dalej w walce o utrzymanie, a my... Kolejna porażka, bardzo nas to boli. Wiem, że to już do znudzenia jest powtarzane, ale nie możemy spuszczać głów. Pozostało jeszcze parę kolejek, musimy się jak najszybciej podnieść - powiedział po przegranych Derbikach Bartosz Iwan.
Górnik mógł dzisiaj ponownie wskoczyć na podium ekstraklasy. Trzeba było tylko - a może i aż - wygrać z 15. zespołem w tabeli. - Chcemy grać w europejskich pucharach, ale musimy poprawić grę. Musi być większy spokój i lepsza skuteczność. Co z tego, że dzisiaj prowadziliśmy grę, skoro Podbeskidzie ukuło nas w 88. minucie i zdobyli trzy punkty? Nie liczy się piękna gra, tylko efektywność - przyznał pomocnik zabrzan.
- Zabrakło ostatniego podania, Podbeskidzie mądrze się broniło całą "11". Grali bardzo nisko, stąd wychodziliśmy na 20., 30. metr. Ciężko było cokolwiek zrobić. Nasze wrzutki nie były najlepsze, zabrakło też wykończenia sytuacji - wymienił największe błędy zabrzan Iwan.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]