Śląskie derby o punkty i uznanie kibiców

Górnik Zabrze w niedzielę podejmie Ruch Chorzów w piłkarskich Wielkich Derbach Śląska. "Chcemy wygrać, tak jak i gospodarze. Chcemy też, żeby mecz zapadł kibicom na długo w pamięć" - powiedział trener chorzowian Jacek Zieliński.
Październikowy mecz obu zespołów w Chorzowie zakończył się bezbramkowym remisem. Zabrzanie wciąż walczą o medale, "Niebiescy" - o wydostanie się z dolnej części tabeli. 
"Ruch to zespół z charakterem, piłkarze prezentują wysoki poziom sportowy. Nasi rywale są teraz na fali wznoszącej. Czeka nas niewątpliwie trudny mecz, w którym chcemy przełamać niezbyt dobrą ostatnio serię" - stwierdził szkoleniowiec zabrzan Adam Nawałka podczas wspólnej konferencji prasowej.
Górnik przegrał ostatnie trzy ligowe mecze. Na trybunach przebudowywanego stadionu w Zabrzu może w tym sezonie zasiąść tylko trzy tysiące kibiców gospodarzy. Sympatycy gości nie są wpuszczani. "Będzie nam brakowało naszych kibiców. Ale i tak czujemy ich wsparcie. W rozmowach życzą nam powodzenia. Wiemy, że w nas wierzą i będą trzymać kciuki. Nie wyobrażają sobie, abyśmy mogli nie przywieźć trzech punktów" - powiedział kapitan Ruchu Łukasz Janoszka.
Zdaniem trenera Zielińskiego obu drużynom motywacji w niedzielę nie zabraknie. "Motywacja jest ważna, jednak na boisku zdecydują umiejętności" - zaznaczył.
Szkoleniowiec zabrzan unikał deklaracji na temat finalnego celu w tym sezonie. "Kto buja w obłokach, może spaść z wysoka. Taki upadek jest bolesny" - stwierdził lakonicznie.
Kapitan Górnika Adam Danch zaznaczył, że dla kibiców Wielkie Derby to najważniejszy mecz sezonu. "I my po słabej serii chcemy to spotkanie wygrać" - zadeklarował.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online