Jeleń: Wszystko idzie w dobrym kierunku

- Będziemy walczyć do końca o jak najlepszy wynik Górnika w lidze, ale żadnych deklaracji składał nie będę. Na razie cieszę się z tego, że derby są dla nas, bo zawsze marzyłem o tym, żeby w takim spotkaniu zagrać - powiedział Ireneusz Jeleń. 

Strzelił pan drugą bramkę dla Górnika, ale z Ruchem zagrał pan dużo lepiej niż z Widzewem.
- Na pewno tak, ale też z każdym dniem czuję się coraz lepiej. I na pewno jestem bardzo zadowolony z tego, że z moich trafień jest konkretna korzyść.

Na ile minut grania ma pan siłę?
- Dziś mogłem już dograć do końca, ale dostałem od jednego z rywali w żebro, poczułem ból i poprosiłem o zmianę. Uznałem, że lepiej będzie, jak wejdzie do gry świeży zawodnik.

Strzelił pan gola w swoim stylu. Piłka za plecy obrońców, na wolne pole.
- Na pewno to jest to, co lubię. Podanie było bardzo dobre. Cóż dodać, cieszę się z bramki.

I pańskie ustawienie na boisku też było chyba wreszcie optymalne.
- Częściej byłem na szpicy, ale generalnie wymienialiśmy się z Mateuszem Zacharą i Prejucem Nakoulmą, dlatego często zbiegałem na skrzydło. Nie ukrywam, że lubię tak grać. Generalnie nie trzymaliśmy się kurczowo swoich pozycji, a to zaowocowało dobrym meczem i zdobyciem trzech punktów.

Gdy przychodził pan do Górnika, mówiono, że ma pan pomóc w walce o europejskie puchary. Tym zwycięstwem wracacie do gry o pierwszą trójkę?
- Będziemy walczyć do końca o jak najlepszy wynik Górnika w lidze, ale żadnych deklaracji składał nie będę. Na razie cieszę się z tego, że derby są dla nas, bo zawsze marzyłem o tym, żeby w takim spotkaniu zagrać.

Czy można powiedzieć, że już opanowaliście kryzys?
- Widać chyba, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Czujemy się coraz lepiej i to przekłada się na lepsze granie. W drugiej połowie Ruch nas trochę przycisnął, ale sytuacja ani przez moment nie wymknęła się spod naszej kontroli. W dodatku skutecznie zagraliśmy z kontry.

To, że atakowaliście głównie prawą stroną wynikało z planu taktycznego?
- Raczej tak wyszło w praniu, bo okazało się, że tą stroną można się łatwiej przedostać pod bramkę przeciwnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online