Kluby poparły reformę rozgrywek Ekstraklasy

Ekstraklasa SA informuje, że w dzisiejszym sondażowym głosowaniu większość klubów poparła projekt systemu rozgrywek na następny sezon pod roboczą nazwą ESA-37.
Drużyny T-Mobile Ekstraklasy po trzydziestu kolejkach sezonu zasadniczego rozegrają dodatkowe siedem spotkań w dwóch grupach - mistrzowskiej i walczącej o utrzymanie. Podstawowa zmiana w stosunku do wcześniejszego projektu polega na rezygnacji z podziału punktów przez dwa po rundzie zasadniczej. 
Ekstraklasa SA jednocześnie podkreśla, iż reforma wejdzie w życie dopiero po zaakceptowaniu terminarza i regulaminu rozgrywek przez zarząd PZPN, który podejmie tę decyzję najpóźniej do 22 maja. Do tego czasu zarząd Ekstraklasy SA będzie prowadził robocze konsultacje z zarządem PZPN.

źródło: Ekstraklasa SARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online