Kibice Górnika wejdą na Legię za złotówkę?

Wciąż nie milkną echa niewpuszczenia kibiców Górnika Zabrze na ligowe spotkanie z warszawską Legią. Stowarzyszenie "Trójkolorowych" zaproponowało stołecznym działaczom ciekawe rozwiązanie tego problemu. Fani Górnika chcieliby by w przyszłym sezonie "Wojskowi" sprzedali im bilety za przysłowiową złotówkę.
Mecz pomiędzy Legią, a Górnikiem odbył się w marcu. Do stolicy przyjechało 1300 kibiców zabrzańskiego zespołu, ale na stadion mogła wejść jedynie garstka. Wszystko przez nadgorliwe działania policji oraz ochrony na stadionie przy Łazienkowskiej.
Sprawą niewpuszczenia fanów Górnika zajęła się Komisja Ligi, która ukarała stołeczny klub karą w wysokości 10 tysięcy złotych w zawieszeniu na sześć miesięcy. Kibice z Zabrza stracili jednak na wyjeździe do Warszawy ponad 50 tysięcy złotych i teraz domagają się od Legii rekompensaty.

Poniżej pisamo SKSGZ do Legii Warszawa:

W związku z nałożoną w dniu 4 kwietnia 2013 r. na klub Legia Warszawa S.A. przez Komisję Ligi Ekstraklasy karą dotyczącą meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze, a tym samym potwierdzenie zarzutów o leżących po stronie organizatora meczu zaniedbaniach i naruszeniu Uchwały Polskiego Związku Piłki Nożnej nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku, domagamy się rekompensaty za poniesione przez Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnik Zabrze wydatki związane z organizacją wyjazdu na mecz pociągiem specjalnym wynajętym od spółki PKP Intercity. Koszt wynajęcia pociągu i organizacji wyjazdu przekroczył 50 000 zł.

Jako formę rekompensaty, która w pełni usatysfakcjonuje kibiców Górnika Zabrze, którym z winy wadliwego przygotowania imprezy, pomimo punktualnego przybycia, uniemożliwiono wejście na mecz, proponujemy, aby w sezonie 2013/2014 zorganizowana grupa kibiców Górnika Zabrze mecz z Legią Warszawa rozgrywany w Warszawie, mogła nabyć bilety w cenie symbolicznej złotówki.

Uważamy, że przyjęcie przez Klub Legia Warszawa naszej propozycji nie tylko pozwoli na honorowe załatwienie tej sprawy, ale również spotka się tym razem, z pozytywnym odbiorem przez kibiców z całej Polski.
W przypadku niepodjęcia rozmów, mających na celu polubowne załatwienie problemu, przewidujemy podjąć kroki przewidziane prawem zmierzające do uzyskania zwrotu poniesionych i udokumentowanych nakładów finansowych. W tym miejscu jeszcze raz stanowczo podkreślamy, że wbrew informacjom podawanym przez niektóre media kibice Górnika Zabrze, którzy nie weszli na mecz byli trzeźwi, nie byli objęci zakazami stadionowymi i nie byli również nastawieni agresywnie.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze


Otrzymują:
- Legia Warszawa S.A info@legia.pl
- Górnik Zabrze S.S.A gornikzabrze@gornikzabrze.pl
- Polski Związek Piłki Nożnej pzpn@pzpn.pl
- Ekstraklasa S.A info@ekstraklasa.org

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online