PS: Po sezonie posypie się drużyna Górnika?

W drugiej połowie kwietnia działacze Górnika mieli zająć się negocjacjami z piłkarzami, których kontrakty wygasają 30 czerwca. Efektów nadal nie ma, a przecież na liście zagrożonych odejściem są postacie kluczowe dla zespołu, jak trener Adam Nawałka, rozgrywający Aleksander Kwiek, boczni obrońcy Michał Bemben i Seweryn Gancarczyk, defensywny pomocnik Krzysztof Mączyński czy napastnik Ireneusz Jeleń. W sumie chodzi aż o 7 zawodników. - Najpierw musimy zamknąć temat licencji, dopiero potem będziemy prowadzili rozmowy z zawodnikami - powtarzają działacze. Sęk w tym, że potem może być za późno.
Jeleń podkreśla co prawda, że chciałby zagrać w następnych Wielkich Derbach Śląska (w ostatnich strzelił gola, a Górnik pokonał Ruch 2:0), ale jego menedżer Tomasz Kaczmarczyk sugeruje, że ostateczne decyzje zapadną dopiero po sezonie. Mówi, że teraz piłkarz ma się skoncentrować na graniu i zdobywaniu bramek, a o przyszłości porozmawiają w czerwcu.
Górnik przede wszystkim powinien jednak zawalczyć o Gancarczyka. Jeśli jego zabraknie, to drużyna może zostać bez lewego obrońcy. Ktoś powie, że przecież jest Mariusz Magiera, ale ten zawodnik od roku boryka się z problemami zdrowotnymi.
Osłabienia drużyny mogą wyniknąć nie tylko z powodu rozstań z piłkarzami, których kontrakty wygasają w czerwcu. Niewykluczone, że trzeba będzie kogoś sprzedać. Niedawno trener Nawałka przyznał w rozmowie z "PS", że zimowy transfer Arkadiusza Milika pozwolił utrzymać klub na powierzchni. Teraz działacze liczą na oferty dla zawodników, którzy mają wpisane w umowy sumy odstępnego. Chodzi głównie o Prejuce Nakoulmę, za którego trzeba zapłacić 1,25 miliona euro. Górnik chętnie również sprzedałby Pawła Olkowskiego wycenianego na 800 tysięcy euro.
Może nie trzeba by było szukać ratunku w sprzedaży, gdyby latem został oddany do użytku nowy stadion. Niestety, prace się opóźniają i na razie klub nie ma co liczyć na duże wpływy z biletów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online