Górnik zagra w Krzeszowicach

Górnik rozegra w środę mecz ze Świtem z okazji 90-lecia istnienia krzeszowickiego klubu. Dla miłośników futbolu w środę, 8 maja, o godz. 17:30 szykuje się w Krzeszowicach prawdziwe święto. Rzadko bowiem się zdarza, by na ziemi chrzanowskiej gościła tak uznana piłkarska firma. W dodatku oparta o najmocniejszy skład. 
Na krzeszowickim boisku możemy się spodziewać tak znanych graczy jak m.in. byłych i obecnych reprezentantów Polski: Ireneusza Jelenia, Adama Dancha, Łukasza Skorupskiego, Seweryna Gancarczyka i Tomasza Zahorskiego oraz Prejuce Nakoulmę, wicemistrza Afryki z kadrą narodową Burkina Faso.
- Po przegranej w Bełchatowie drużyna będzie miała okazję się odbudować i przećwiczyć pewne warianty taktyczne. Szansę występu dostanie też nasza zdolna młodzież. Takie mecze to dla Górnika również okazja by promować się w mniejszych ośrodkach piłkarskich i zdobywać nowych kibiców - mówi Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Górnika.
Sprawdzian z czwartą drużyną polskiej ekstraklasy to dla czwartoligowców ze Świtu bardzo cenna lekcja.
- Będziemy mogli zetknąć się z piłką na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że na trybunach pojawi się dużo kibiców, bo to przede wszystkim dla nich jest to spotkanie. Władzom Świtu należą się słowa uznania. Nie jest łatwo zaprosić ekstraklasowy zespół w trakcie sezonu. Chcemy pokazać, że w klubie robi się dużo dobrego i pobudzić samorządowców do działania – podkreśla Dariusz Bijak, szkoleniowiec Świtu.

źródło: przelom.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online