Przegląd Sportowy: Cios za cios: wygrali goście

Cóż to był za szalony mecz! Równie dobrze już do przerwy mogło być ze 6:3. Górnik wygrał pierwszy mecz wyjazdowy w tym roku i zachował szansę na europejskie puchary.
W Zabrzu ostatnie dni były nerwowe. Kibice zarzucali piłkarzom brak zaangażowania, piłkarze zarzekali się, że to tylko podłe insynuacje. W ramach pojednania uzgodniono nawet, że nie mogący grać w Lubinie Michael Bemben i Adam Danch pojadą na wyjazd z kibicami i zasiądą we "młynie" Górnika. A Adam Nawałka? Jak to on ostatnio ma w zwyczaju: zwolnił bęben maszyny losującej i po kompromitacji w Bełchatowie wymiótł prawie pół podstawowej jedenastki (inna rzecz, że w niektórych przypadkach musiał - nie mógł wystąpić m.in. pauzujący za kartki Danch). Zmiany okazały się trafione. Mariusz Przybylski poza tym, że walnie przyczynił się do pierwszego gola, wykonał kawał solidnej pracy w środku pola, zwłaszcza w pierwszych kilkunastu minutach, kiedy Górnik "ustawił" sobie mecz. Nawet Grzegorz Bonin, który tym razem dostał szansę od pierwszej minuty, się nie wygłupił. To znaczy - jak to on - raz strzelając na bramkę, spudłował o jakieś trzydzieści pięć metrów (poważnie), ale zdobył ważną bramkę i trochę poszarpał obronę rywali.
Zagłębie wcale nie pozostawało dłużne - niebezpiecznie atakowali ze skrzydeł Maciej Małkowski i Szymon Pawłowski. Michal Papadopulos ganiał jak pitbull na łańcuchu, raz po raz usiłując się urwać spod opieki obrony. W efekcie już do przerwy oglądaliśmy przezacne widowisko. Wypisz, wymaluj: Anglia, stadion jakiegoś klubu The Championship. Szybka akcja, strzał na bramkę, gol albo i nie, a po chwili jedziemy w przeciwnym kierunku. Przy czym ta obustronna wymiana ciosów odbywała się ze sporym fartem po stronie gości. Sam "Papa" miał do przerwy jeszcze tyle okazji, że mógłby zrównać się z liderami klasyfikacji strzelców ekstraklasy.
- Cieszymy się ze zwycięstwa, bo bardzo długo czekaliśmy na trzy punkty na wyjeździe, ale jest o czym mysleć. Nie może być tak, że prowadząc 2:0, dostajemy bramkę z kontrataku - komentował obrońca zabrzan Seweryn Gancarczyk.
Górnik awansował na czwarte miejsce, na dziś dające prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Europy (czy zabrzanom na wyjazd na oficjalny mecz poza Polskę pozwoli Komisja Licencyjna, to już inna bajka). A Zagłębie chyba żegna się z nadziejami na grę na arenie międzynarodowej. Siedem punktów straty do czołówki to raczej nie jest dystans, który nadrabia się w cztery kolejki. - Będziemy walczyć do końca, ale szansa jest już bardzo mała. Przegraliśmy mecz, w którym rywala w pierwszych dwudziestu minutach w ogóle nie było na boisku. Przy tylu sytuacjach, ile my mieliśmy dzisiaj, nie masz prawa nie strzelić kilku goli - irytował się napastnik Zagłębia Michal Papadopulos.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online