PZPN: Górnik z półrocznym zakazem transferów

Krzysztofa Sachs, przewodniczący Komisji Licencji Klubowych PZPN, precyzyjnie wyjaśnił problemy licencyjne Górnika Zabrze. Co najważniejsze, Górnik dostał prawo do dalszych występów w ekstraklasie. Jednocześnie związek nałożył na klub istotną kary.
- Klub złamał warunki licencyjne, bo do 31 marca nie uregulował przeterminowanych już należności. W przypadku Górnika chodziło o zawodników. Gdyby formalnie trzymać się podręcznika, to klub nie powinien dostać licencji. W tym roku zdecydowaliśmy się na rozwiązanie pośrednie. Wyjaśnienia Górnika są bardziej wiarygodne, więc dostał półroczny zakaz transferów z ograniczeniem wynagrodzenia do 25 tys. zł miesięcznie - mówił Sachs.
Przypomnijmy, że Górnik nie dostał jednocześnie licencji na grę w europejskich pucharach. Sachs potwierdził, że klub z Zabrza ma jeszcze szansę na jej zdobycie, o ile przedstawi umowę na wynajem stadionu spełniającego wszystkie wymogi UEFA.

na podstawie: Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online