Piłkarze Górnika walczą o kontrakty

Siedmiu piłkarzy Górnika walczy o nowe kontrakty. Najmniejsze szanse na pozostanie w drużynie z Zabrza wydaje się mieć Tomasz Zahorski.
W kwietniu Aleksander Kwiek, Ireneusz Jeleń, Grzegorz Bonin, Tomasz Zahorski, Seweryn Gancarczyk, Krzysztof Mączyński i Michał Bemben mieli negocjować nowe umowy. Po serii słabych meczów trener Adam Nawałka stwierdził, że piłkarze muszą pokazać na boisku, iż zasługują na to, by zostać w Górniku. To podziałało mobilizująco na zawodników. Bonin i Kwiek strzelili gole w meczu z Zagłębiem Lubin (2:1). - Jedna jaskółka nie czyni jednak wiosny. Dla nas będzie się liczył całokształt - słyszymy w klubie.

Sztab szkoleniowy będzie podejmował decyzję na podstawie całego sezonu. Nieoficjalnie wiadomo, że najmniejsze szanse na pozostanie ma Zahorski. Notowania pozostałych są w miarę niezłe. - Gdyby to ode mnie zależało, odrzuciłbym Zahorskiego i Bonina - mówi były napastnik zabrzan Jan Banaś. - Mam jeszcze delikatne wątpliwości co do Bembna, ale on ze swoim doświadczeniem może się przydać. Pozytywnie zaskakuje mnie za to w ostatnich meczach Mączyński. To jest bardzo pożyteczny piłkarz drugiej linii.

- Bemben tak, ale tylko na rok - uważa były prezes Łukasz Mazur. - Najlepiej z mniejszym kontraktem, za to z obietnicą pracy trenerskiej w klubie po zakończeniu kariery. Jak ważnym graczem jest Michał, widać po wynikach. Jesienią grał regularnie i Górnik wygrywał. Teraz leczy kontuzję i są kłopoty. Gancarczyk na tak, ale pod warunkiem, że do zdrowia nie wróci Magiera. Moim zdaniem o miejsce na lewej obronie powinien rywalizować jeden zawodnik młody i jeden doświadczony. Na sto procent zostawiłbym Kwieka i Jelenia. Chociaż z Irkiem może być kłopot, bo słyszałem, że Górnik dostał limit wydatków na pensję rzędu 25 tysięcy. Nie wiem, czy Jeleń zmieści się w tym limicie. Jeśli tak, to trzeba go zostawić. Natomiast Bonin, Zahorski i Mączyński powinni odejść - sugeruje Mazur.

- Patrząc na grę zespołu w tej rundzie, to całej tej siódemce należałoby podziękować - twierdzi Zygmunt Anczok, były obrońca zabrzańskiego zespołu. - Trzeba sobie jednak od razu zadać pytanie, co mamy w zamian. Nie będę mówił, że ten powinien odejść, a inny zostać. Jeśli uda się znaleźć kogoś lepszego w miejsce Bonina czy Zahorskiego, to zróbmy roszadę, a jeśli nie, to trzeba pracować z tym, co jest. Dodam jeszcze, że w moich czasach, kiedy nie było jeszcze zawodowych kontraktów, to kilku piłkarzy z tej siódemki już dawno zostałoby zwolnionych z pracy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online