Wielka kasa może przejść Górnikowi koło nosa

Wielka kasa przeleci piłkarzom Górnika Zabrze koło nosa, jeśli drużyna nie zajmie miejsca na podium.
Niedawno prezes klubu Artur Jankowski zdradził w jednym z wywiadów, że awans do europejskich pucharów jest dla piłkarzy szansą na zgarnięcie wysokich, dodatkowych premii. Nieoficjalnie wiemy, że chodzi o 1 milion 250 tysięcy złotych do podziału na zespół. Najlepsi mogliby dostać od 50 do 100 tysięcy. 

Prezes na temat kwoty nie chciał z nami rozmawiać. Tłumaczył, że ta kwestia jest objęta tajemnicą handlową. Ktoś może przecież powiedzieć, że w Zabrzu nie płacą, więc klub mógłby położyć na stole dowolną ilość pieniędzy, a i tak nie zdołałby zmobilizować zawodników do lepszej gry. Prawda jest jednak taka, że o ile jesienią faktycznie były spore zaległości w wypłatach, o tyle po sprzedaży Arkadiusza Milika do Bayeru Leverkusen sytuacja uległa lekkiej poprawie. Udało się wyrównać znaczną część zaległości. Poza tym pensje w rundzie wiosennej płacone są nie bieżąco. Generalnie Górnik ma przed sobą perspektywy. Najlepszy dowód, że przy porządkowaniu dokumentów do procesu licencyjnego tylko dwóch zawodników zwlekało z podpisaniem porozumień, ale ostatecznie i oni dali się namówić na akceptację porozumień płacowych.

Na zajęciu miejsca poza podium stracą nie tylko piłkarze, ale i klub. Browary Śląskie, jeden z ważnych sponsorów, miał obiecać premię w wysokości 650 tysięcy złotych za zajęcie minimum trzeciej lokaty.

Jeśli chodzi o sponsorów, wkrótce wygasa umowa z Kompanią Węglową, sponsorem strategicznym. Działacze liczą jednak na to, że zostanie ona przedłużona. Generalnie klub chce w tym roku zwiększyć liczbę partnerów biznesowych. Największy zyski będą jednak pochodzić ze sprzedaży zawodników. Latem zgodę na odejście mają dostać Prejuce Nakoulma i Łukasz Skorupski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]