Szóste miejsce wystarczy, by grać w pucharach?

Gdyby rozstrzygnięcia pucharowe zapadały dziś, w Lidze Europejskiej zagrałyby Lech Poznań, Piast Gliwice i Górnik Zabrze. Śląsk Wrocław, któremu taka przepustka przysługiwałaby jako finaliście Pucharu Polski (zakładając, że Legia nie wypuści już mistrzostwa z rąk), zostałby skreślony ze względu na brak licencji UEFA, podobnie zresztą jak Polonia Warszawa - pisze "Dziennik Zachodni. 
Aktualni jeszcze mistrzowie Polski złożyli już stosowne odwołanie od decyzji PZPN, do którego załączyli pismo od głównych udziałowców miasta, czyli prezydenta Rafała Dutkiewicza i biznesmena Zygmunta Solorza, o prowadzeniu przez nich rozmów o nowym kształcie własnościowym klubu. Ten dokument najprawdopodobniej przekona Komisję Odwoławczą.
W takim przypadku do LE awansują Śląsk, Lech i zespół, który zajmie w tabeli trzecie miejsce. A to oznacza, że Górnik musiałby wyprzedzić Piasta, czyli odrobić w trzech kolejkach cztery punkty obecnej straty.
Warto pamiętać, że zabrzanie również nie otrzymali licencji UEFA, ale w ich przypadku problemem był tylko stadion. Górnik także złożył odwołanie wskazując jako rezerwowe obiekty Katowice, Sosnowiec i Kraków (Cracovia). Ostateczne decyzje dotyczące licencji zapadną we wtorek, 28 maja.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]