Górnik otrzymał licencję na grę w pucharach

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu 28 maja rozpatrzyła odwołania ośmiu klubów Ekstraklasy od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 15 maja 2013 roku. Komisja Odwoławcza przyznała Górnikowi Zabrze licencję na grę w europejskich pucharach w sezonie 2013/2014. 

Zmienić uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nie przyznaniu licencji Górnikowi Zabrze na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014 w ten sposób, że Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych przyznaje Klubowi licencję na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014.

Jednocześnie Komisja utrzymała w mocy uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nałożeniu kary zakazów rejestracji zawodników o łącznym wynagrodzeniu ze wszystkich tytułów przekraczającym średnio kwotę 25.000 zł brutto miesięcznie w związku z naruszeniem kryteriów F-04 i F-06 Podręcznika.

Komisja ukarała Klub karą pieniężną w wysokości 20.000 zł w związku z nie przedłożeniem w terminie umowy na wykorzystanie alternatywnego stadionu na potrzeby rozgrywek w Europejskich Pucharach.

Komisja przekazała do rozpoznania odwołanie Klubu od kary zakazu transferów do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.


źródło: pzpn.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online