Sprzedaż Nakoulmy priorytetem Górnika

Sprzedaż Prejuce Nakoulmy jest dla Górnika Zabrze priorytetem. Zabrzanie na listę transferową wystawili Prejuce Nakoulmę, Łukasza Skorupskiego i Pawła Olkowskiego.
Jednak najbardziej zależy im na sprzedaży tego pierwszego. - Na nim najwięcej możemy zarobić, a poza tym jego utrzymanie dużo nas kosztuje - mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent miasta Zabrza, właściciela klubu.
Kwota odstępnego w kontrakcie Prejuce wynosi 1,25 mln euro, a miesięczna pensja zawodnika to około 50 tys. złotych. - Kiedy kupowaliśmy Nakoulmę z Bogdanki Łęczna idea była taka, żeby go szybko wypromować i na nim coś zarobić. Na razie się nie udało, ale ciągle jest szansa - uważa Lewandowski.
Zainteresowanie piłkarzem nie jest wielkie. Nakoulma ma ofertę z Kubania Krasnodar, ale nic i nikt nie potrafi go przekonać do gry w Rosji. Mówi się też, że chce go Freiburg, ale dla Niemców jego pozyskanie nie jest priorytetem.
Brak ofert może być spowodowane słabymi występami napastnika. Co prawda z reprezentacją Burkina Faso zdobył drugie miejsce w Pucharze Narodów Afryki, ale w lidze grał przeciętnie. Wiosną strzelił tylko jednego gola. - Ostatnio Nakoulma faktycznie nie prezentował się jakoś rewelacyjnie, ale trzeba pamiętać, że był zmęczony grą w Pucharze Narodów Afryki i nie przeszedł normalnie zimowego cyklu przygotowawczego. Jednak, jeśli chodzi o kontrahentów, wierzymy, że jeszcze się znajdą - podkreśla Lewandowski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online