Górnik wyjedzie za zgrupowanie do Słowenii

Łukasz Madej oficjalnie został wczoraj piłkarzem Górnika. Podpisał z zabrzanami dwuletni kontrakt. To będzie jego "na Śląsk powrót po latach". Mistrz Europy juniorów z 2001 roku był przecież w przeszłości (lata 2001-2002) piłkarzem chorzowskiego Ruchu.
Po Szymonie Skrzypczaku, to kolejny oficjalnie zakontraktowany przez zabrzan tego lata zawodnik. W kolejce - działacze już zapowiedzieli podjęcie rozmów z jego menedżerem o umowie na następny sezon - czeka Marcin Kuś. Niespełna 32-letni obrońca - przypomnijmy - całą wiosnę trenował przy Roosevelta, bezskutecznie jednak oczekując na przesłanie przez turecką federację jego certyfikatu. Dotychczasowy pracodawca, Istanbulsport BB utrzymywał, że kontrakt Polaka wciąż jest ważny (a międzynarodowa federacja to potwierdziła...), więc eksreprezentantowi naszego kraju nie dane było pojawić się na murawie w "górniczej" koszulce. A czy będzie dane jesienią - pokażą wspomniane negocjacje kontraktowe.

Takowe rozmowy nie są potrzebne w przypadku kolejnego kandydata do gry na prawej obronie. Mateusz Słodowy przechodził niemal bliźniacze koleje losu: inny był tylko klub (Viktoria Żiżkov) i federacja. Czesi jednak - wobec zakończenia sezonu (i jednocześnie końca umowy gracza z klubem) już certyfikat do Zabrza przesłali. Nie ma więc żadnych przeszkód, by w życie wszedł - podpisany już parę miesięcy temu, a w obecnej sytuacji obowiązujący od 1 lipca - trzyletnie kontrakt niespełna 22-letniego wychowanka Odry Wodzisław. Swoją drogą - mimo zakończenia przygody z Górnikiem przez Michała Bembna - zapowiada się niezła rywalizacja o miejsce na prawej obronie. Z wypożyczenia do tyskiego GKS-u wraca bowiem na Roosevelta Maciej Mańka.

Wszyscy wymienieni wyżej gracze - a także oczywiście cała kadra zabrzan - stawi się na pierwszych letnich zajęciach, planowanych na 21 czerwca. ma być na nich także Jakub Kowalski, niespełna 26-letni pomocnik, ostatnio występujący w Okocimskim Brzesko. Ma on na koncie również 5 meczów w ekstraklasie - jesienią ub. roku w Widzewie Łódź. Dzień po inauguracji zabrzanie zagrają kontrolnie z MKS-em Trzebinia, a 23 czerwca wyjadą na sześciodniowe zgrupowanie do Zakopanego. W lipcu z kolei czeka ich jeszcze jeden obóz, w Słowenii.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]