Zamieszanie wokół zakazu transferów Górnika

Komisja licencyjna nałożyła na Górnika karę zakazu transferów. Klub się odwołał od tej decyzji, ale nie może doczekać się na werdykt.
Pismo Górnika zostało skierowane do komisji odwoławczej ds. licencji klubowych. Blisko miesiąc temu komisja zdecydowała jednak o przekazaniu go do rozpoznania Najwyższej Komisji Odwoławczej.
Ta z kolei właśnie podjęła decyzję, że sprawa jej... nie dotyczy. - Uznaliśmy, że oba odwołania [sprawa dotyczy też Widzewa Łódź - przyp. red.] winny zostać rozpatrzone w całości przez komisję odwoławczą ds. licencji klubowych. Zarówno zakaz transferów, jak i zakaz uprawniania zawodników do gry nałożone zostały przez komisję licencyjną łącznie jako środek regulaminowy, w związku z sytuacją klubów, która była weryfikowana w trakcie procesu licencyjnego. Żaden z jego elementów, w szczególności zakaz dokonywania transferów, nie stanowi kary dyscyplinarnej, a zatem odwołania te nie podlegają jurysdykcji NKO - mówi Włodzimierz Głowacki, przewodniczący NKO w rozmowie z pzpn.pl.

źródło: PZPN / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]