Forum
 

Steinbors wyszedł z ukrycia

Bodaj najlepszym zawodnikiem Górnika w meczu z GKS-em był Paweł Olkowski, wyrastający z każdym spotkaniem na coraz bardziej klasowego piłkarza. Seweryn Gancarczyk i Radosław Sobolewski dopełnili tylko dzieła, ale pierwszy gol to w znacznym stopniu jego zasługa, bo Górnik wywalczył rzut rożny po jego akcji i strzale, po którym bramkarz wybił piłkę na róg. Także w defensywie Olkowski grał bezbłędnie, a bezradni napastnicy GKS wręcz się od niego odbijali. 
Trener Adam Nawałka może być też zadowolony z dublerów. Nie popełnił błędu Pavols Steinbors, który wyszedł z ukrycia - wcześniej bronił tylko w letnich sparingach - spisywał się doskonale i praktycznie nie miał interwencji, do której ktokolwiek mógł się "przyczepić". Kibice Górnika pierwszy raz zobaczyli go w akcji i potwierdziły się przedsezonowe opinie o świetnej dyspozycji Łotysza. Kto wie, czy takim meczem nie wywalczył sobie miejsca w bramce na derbowy mecz z Ruchem. Szymon Skrzypczak strzelił gola, poprawnie zagrali Wojciech Łuczak i Szeweluchin, choć akurat ta dwójka jest już fanom dobrze znana. Niepotrzebny w sobotę był nawet as Górnika, Prejuce Nakoulma, który do Bełchatowa nie przyjechał, bo - jak powiedział Nawałka - ma zaległości w przygotowaniach do sezonu i trenuje w innym cyklu.
Pierwsza przeszkoda na drodze po Puchar Polski pokonana, ale mecz w Bełchatowie był tylko "rozbiegiem" przed następnym spotkanie - z Legią na Roosevelta. Będzie to hit 1/8 Pucharu Polski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online