Debiut Steinborsa?

Żaden trener w lidze nie dokonuje tak niewielu zmian, co Adam Nawałka. Aż dziesięciu piłkarzy grało od początku we wszystkich spotkaniach tego sezonu. Dziś jednak możemy spodziewać się roszad, a przynajmniej jednej... - Byłem zaskoczony, że Górnik sięgnął po Norberta Witkowskiego. Już w Arce bronił bardzo przeciętnie, słabo nogami. Myślę, że to nie jest bramkarz na ekstraklasę - surowo ocenia Witkowskiego Jacek Grembocki, wychowanek Lechii i kiedyś gwiazda Górnika, który dziś siądzie na trybunach. - Kojarzony jest z Arką, na pewno kibice Lechii wywarliby na nim sporą presję. Myślę, że powinien odpocząć - dodaje Grembocki.
Wiele wskazuje na to, że dziś w polskiej lidze zadebiutuje Pavols Steinbors, Łotysz, który wybornie wypadł w Pucharze Polski. Do Gdańska trener Adam Nawałka zabrał tylko szesnastu piłkarzy. Do Zabrza - niezależnie od wyniku - wrócą autokarem. W końcu następna kolejka jest dopiero za dwa tygodnie.
W Zabrzu nie ma już jednego z autorów bramek z czerwcowego meczu, który Górnik wygrał pewnie 2:0. Grzegorz Bonin pożegnał klub z Roosevelta.
Na 1:0 trafił Sergiej Mosznikov. Estończyk to obecnie zwykle pierwszy rezerwowy w zespole Górnika. - Wiadomo, że nie jestem zadowolony tylko z roli zmiennika, ale pięć razy dostawałem szansę. Narzekać więc nie mogę - mówi piłkarz powołany na mecze reprezentacji z Holandią i Węgrami. - Zagraliśmy wtedy świetny mecz. Z jednej strony był duży kac, bo gdyby taki zdarzył się choć tydzień wcześniej, to gralibyśmy w pucharach, ale... To był sygnał, że wciąż możemy być mocni - twierdzi Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika.
Faktycznie, zabrzanie, od tego momentu są niepokonani. Już w siedmiu meczach, w tym jednym pucharowy. Pięć razy wygrali i dwa mecze zremisowali. Dziś przeszkoda jest chyba najtrudniejsza, a zabrzanie mają świadomość, że może to być ostatni mecz w Górniku Prejuce Nakoulmy. - Póki jest, muszą to wykorzystać, bo drugiego takiego piłkarza jesienią na pewno nie znajdą - mówi Zygmunt Anczok, kiedyś gwiazda Górnika i reprezentacji.
W dzisiejszym meczu swój jubileusz będzie miał Radosław Sobolewski. Wyjdzie na ligowe boisko po raz 300. Krótko po 20:00 będzie wiedział, czy jubileusz był udany...


źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]