Przybylski: Remis w Gdańsku boli bardziej niż ten w meczu z Ruchem

- Przy 1:0 i 1:1 mieliśmy jeszcze okazje, aby zdobyć drugiego gola. Takie sytuacje musimy wykorzystywać. Ja strzeliłem tam gdzie chciałem i była bramka - mówi Mariusz Przybylski po meczu Lechia - Górnik. 

Czy wynik remisowy zadowala Górnika?
Mariusz Przybylski: - Zdecydowanie nie. Przy 1:0 i 1:1 mieliśmy jeszcze okazje, aby zdobyć drugiego gola. Takie sytuacje musimy wykorzystywać. Ja strzeliłem tam gdzie chciałem i była bramka.

O karnego macie pretensje do sędziego?
- Nie oceniamy decyzji sędziego. Prawdopodobnie karny był, ale musimy to na spokojnie zobaczyć na video. Ja nie widziałem tego osobiście, tym bardziej nie będę się wypowiadać.

Piłkarze Lechii mówili przed meczem, że idą na wojnę. Z waszej strony też były takie założenia?
- Dokładnie tak. My nie czekamy na to co robi przeciwnik. W każdym meczu staramy się narzucić swój styl gry. Dzisiaj tylko po części się to udało.

Czuliście na boisku, że jesteście lepsi od Lechii?
- Nie wiem, jakie było posiadanie piłki, ale myślę, że postawiliśmy dobrą walkę Lechii. Ponadto mieliśmy lepsze sytuacje podbramkowe niż rywale. Szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy.

Czy był to mecz godny liderów ekstraklasy?
- To nie moja rola. Niech to oceniają dziennikarze. My będziemy patrzyć jedynie na to, czy wykonaliśmy założenia taktyczne. Szkoda, że w kolejnym meczu uciekły nam dwa punkty. Ten remis w Gdańsku boli bardziej niż ten w meczu z Ruchem. Głównie dlatego, że to najświeższy ból. O tym co było, trzeba zapomnieć i koncentrować się na następny mecz.

W sobotę Legia bądź Wisła może pozbawić Górnika i Lechię przodownictwa. Będzie żal pierwszego miejsca?
- Nie skupiamy się na przeciwnikach. Patrzymy tylko na siebie. Myślimy już o meczu z Zagłębiem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]