Górnik szuka obrońcy

Górnik wraca dziś do zajęć, a klub w trybie pilnym szuka kogoś, kto wzmocni defensywę.
Zabrzanie tak naprawdę dziś wracają do treningu po ostatnim meczu ligowym w Gdańsku. Wczoraj część piłkarzy miała zajęcia indywidualne, ale trening z udziałem wszystkich zaplanowano na dzisiejsze popołudnie. Oczywiście w nieco uszczuplonym składzie. Na zgrupowaniach reprezentacji są Prejuce Nakoulma i Sergei Mosznikow. Wciąż kilku piłkarzy leczy też kontuzje. Adam Danch wczoraj miał poznać dokładną diagnozę po poważnej kontuzji, której doznał w meczu z Lechią. Ostatecznie przesunięto termin rezonansu magnetycznego na dziś, ale szansa, że przynajmniej jedne więzadła nie zostały zerwane jest niewielka.

Podobnie jak znalezienie w tej chwili solidnego środkowego defensora, który mógłby wypełnić lukę po Danchu, a przynajmniej stanowić konkurencją dla pozostałych środkowych defensorów. "Okienko" transferowe zostało zamknięte, a trudno przypuszczać, że z kartą w ręce czeka na propozycje, dobry piłkarz na miarę gry w ekstraklasie. Wyboru jednak nie ma, więc jeszcze w tym tygodniu w klubie mają się pojawić piłkarze, których Adam Nawałka zobaczy na treningu. Najpewniej obcokrajowcy.

Pozostaje też czekać aż do zdrowia dojdzie Tomasz Wełnicki, który miał problemy zdrowotne. Inna rzecz, że wcześniej leczył bardzo poważną kontuzję i jest niewielka szansa, że szybko będzie mógł wypełnić lukę po Danchu. W tej chwili każdy kolejny uraz lub pauza obrońcy spowodowana kartką, oznacza ogromny problem dla trenera z wystawieniem defensywy, w której i tak nieco z przymusu gra jesienią na środku Seweryn Gancarczyk. Piłkarze, których Górnik będzie w najbliższych dniach testował powinni zagrać w piątkowym sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz rozegrany będzie w Dankowicach. Przypomnijmy, że w tym terminie był pomysł rozegrania sparingu z FC Kaiserslautern, ale na wstępnej propozycji się skończyło. Górnik chciał grać z niemieckim drugoligowcem, ale tylko pod warunkiem, że Niemcy pokryliby lot zabrzan do Kaiserslautern. Na tym nie koniec grania zabrzan w okresie przerwy na mecze reprezentacji. W środę Górnik zmierzy się z Naprzodem Rydułtowy. Klub z okręgówki podejmie zabrzan z okazji 90-lecia swojego istnienia. Dwa sparingi to skutek ligowego kalendarza Górnika, który z Zagłębiem Lubin zagra dopiero w poniedziałek, 16 września. Tego dnia od meczu z Lechią upłynie siedemnaście dni.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]