Boris Pandža będzie testowany w Górniku

Po kontuzji środkowego obrońcy Adama Dancha, Górnik podpisał roczny kontrakt z Błażejem Augustynem. Jednak to ciągle za mało. Na celowniku zabrzan znalazł się reprezentant Bośni i Hercegowiny Boris Pandža.
Bośniak ma 26 lat i mierzy 188 centymetrów. W przeszłości grał w Hajduku Split i KV Mechelen. Od dwóch miesięcy szuka nowego klubu. Oprócz jego, trener Adam Nawałka ma w notesie kilka innych nazwisk, których jednak nie chce zdradzić. Na pewno nie myśli o byłym reprezentancie Polski Marcinie Wasilewskim, o czym niedawno donosiły media.

Sprawa zatrudnienia stopera ma się rozstrzygnąć po meczach z Zagłębiem Lubin i Legią Warszawa. Na razie obroną ma kierować Błażej Augustyn. Nie wiadomo jednak ciągle, w jakim wymiarze czasowym zagra on dziś przeciwko Miedziowym. - Nie będę się na ten temat wypowiadał - ucina Nawałka, który nie jest skazany na Augustyna, bo przed sezonem sprawdzał na stoperze Seweryna Gancarczyka, więc może go spokojnie ustawić w parze z Oleksandrem Szeweluchinem.

Z drugiej strony, jeśli Augustyn ma w miarę szybko i gładko wkomponować się do zespołu, to z Zagłębiem musi zagrać przynajmniej kilkanaście minut. Jego debiut w następnej kolejce, w meczu z Legią, byłby ryzykownym posunięciem. Nie wiadomo jednak, na ile zawodnik jest gotowy do gry. Kiedy przed tygodniem podpisywał kontrakt, trenerzy przyznali, że będzie potrzebował 2-3 tygodni, żeby dojść do optymalnej formy. - Obecnie z jego zdrowiem nie jest tak źle, choć Błażejowi nadal brakuje rytmu meczowego - przyznają w sztabie.

Nawałka w ostatnich dniach robił co mógł, żeby jak najlepiej przygotować Augustyna do gry. Były zawodnik m.in. Bolton Wanderers i Catanii zagrał w sparingach z Podbeskidziem (2:5) i Naprzodem Rydułtowy (7:0). W obu miał dobre momenty (dynamiczny rajd przez pół boiska z Podbeskidziem), ale było też widać jego brak czucia piłki. Nieźle natomiast wyglądała współpraca z partnerami.

Górnik odbył wiele treningów taktycznych z Augustynem. Poza tym zawodnik, o czym mówił Nawałka zaraz po transferze, wyniósł z ligi włoskiej dużą świadomość taktyczną. Przy tym zawodnik w grach kontrolnych pokazał, że może być prawdziwym liderem obrony. Krzyczał na kolegów, korygował ich ustawienie, jednym słowem rządził formacją defensywną. Dziś wyjaśni się, czy trener postawi w meczu z lubinianami na w miarę bezpieczne ustawienie Gancarczyk - Szeweluchin, czy też zaryzykuje z Augustynem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]