Forum
 

"To czołowy piłkarz Górnika i znacząca postać w lidze"

To najlepszy sezon w karierze dla Prejuce Nakoulmy. Popularny "Prezes" trafia praktycznie w każdym meczu. Ma już na swoim koncie pięć bramek w ekstraklasie i jest na najlepszej drodze do pobicia swojego rekordu pod tym względem.
Zanim piłkarz z Burkina Faso trafił do ekstraklasy, to pałętał się u nas w niższych ligach. W elicie gra czwarty sezon. Jak dotychczas najbardziej udane były dla niego rozgrywki 2011/12. Strzelił wtedy dla Górnika dziewięć bramek.  Teraz skrzydłowy z Afryki jest na najlepszej drodze do pobicia tego rekordu. W pierwszych dziewięciu spotkaniach obecnego sezonu strzelił już 5 goli. Co ważne "Prezes" trafia też w reprezentacji Burkina Faso, z którą jest o krok od historycznego awansu di finałów mistrzostw świata. Stanie się tak, jeśli "Ogiery" w afrykańskich play-offach pokonają Algierię.
Czy do Brazylii Nakoulma pojedzie jako piłkarz Górnika? W czerwcu kończy mu się umowa z zabrzańskim klubem i z pewnością ciężko będzie go zatrzymać.
- Nakoulma na pewno jest jednym z tych, którzy potrafią rozruszać atak zespołu. To czołowy piłkarz Górnika i znacząca postać w lidze. A czy zostanie w Zabrzu? Tego nie wiem, bo nie jestem blisko klubu, ale jak otrzyma dobrą ofertę, to z pewnością ciężko go będzie zatrzymać - uważa Jan Kowalski, były świetny piłkarz zabrzan i aż pięciokrotny trener Górnika.
Sam piłkarz od blisko roku konsekwentnie odmawia kontaktów z mediami. - Niczego nie komentuję - mówi krótko. Dziś Nakoulma ma szansę na kolejnego gola w ekstraklasie w wieczornym meczu z Zawiszą Bydgoszcz (godz. 18:00).

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online