Bochynek: Górnik gra dziś najlepszy atak pozycyjny w lidze

Zdaniem Marcina Bochynka, trenera ostatniej mistrzowskiej drużyny Górnika z 1988 roku, zabrzanie grają dziś najlepszy atak pozycyjny w lidze.
Zdaniem Bochynka zabrzanie robią to nawet lepiej od Legii. - W grze ofensywnej Górnik ma przygotowanych wiele wariantów, które piłkarze umiejętnie wprowadzają w życie. Jest jeszcze nieobliczalny Nakoulma, który robi różnicę - podkreśla Bochynek. 
Zabrzanie na listę strzelców w tym sezonie wpisali się już 22 razy (lepsza pod tym względem jest tylko Legia głównie dzięki kanonadzie w dwóch pierwszych kolejkach). Ciekawie rozkłada się lista strzelców goli. Łącznie z meczem w Pucharze Polski, w którym Górnik strzelił dwie bramki - dla zabrzańskiej drużyny trafiało aż dziewięciu piłkarzy. Bochynek zauważa to rozłożenie akcentów. Trochę przypomina to Górnika z lat 80. Górnik strzelał wtedy mnóstwo bramek, ale tytuł króla strzelców zdobył tylko Andrzej Zgutczyński. Dlaczego? Bo trafiali wszyscy! Urban, Cyroń, Pałasz, Majka, Komornicki, Iwan...

źródło: Sport / GWRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]