Fakt: Z Górnika na mundial

To jedyny taki klub w ekstraklasie - pisze gazeta "Fakt". Dwójka piłkarzy z obecnej kadry zabrzan ma szansę zagrać w przyszłorocznych mistrzostwach świata. To skrzydłowy Prejuce Nakoulma i obrońca Boris Pandża.
W weekend obaj zawodnicy Górnika zaangażowani byli w walkę o mundial w Brazylii w reprezentacjach swoich krajów. Nie grający ostatnio w lidze z powodu kontuzji mięśnia brzucha Nakoulma zagrał w sobotę całe spotkanie w starciu Burkina Faso - Algieria. Mecz w Wagadugu był bardzo dramatyczny i zakończył się wygraną "Ogierów" 3:2. "Prezes" zagrał całe spotkanie. Teraz w rewanżu w listopadzie trzeba będzie obronić zaliczkę.
- Wszyscy zdajemy sobie sprawę jaką mamy szansę. Nikogo z piłkarzy nie trzeba mobilizować. Wszyscy jesteśmy zdeterminowani, żeby wywalczyć historyczny dla nas awans do finałów mistrzostw świata - podkreśla belgijski selekcjoner Burkina Faso Paul Put. Drużyna Afryki Zachodniej jeszcze nigdy nie zagrała w mundialu.
Z kolei Pandża, który w ostatnim meczu przeciwko Pogoni Szczecin zadebiutował w śląskiej jedenastce, przesiedział mecz Bośnia i Hercegowina z Lichtensteinem (4:1) na ławce rezerwowych. Być może dostanie swoją szansę w ostatnim grupowym meczu ekipy z Bałkanów we wtorek przeciwko Litwie. Jeśli Bośniacy wygrają, to zapewnią sobie pierwsze miejsce w grupie G i wyjazd na mundial. Pandża rozegrał dotąd ponad 20 spotkań w reprezentacji swojego kraju.
Kiedy po raz ostatni piłkarze Górnika byli na mistrzostwach świata? Było to w 1986 roku. Wtedy selekcjoner Antoni Piechniczek powołał do biało-czerwonej kadry pół tuzina zawodników klubu z Zabrza, który rządził wtedy w lidze. Byli to: Józef Wandzik, Waldemar Matysik, Jan Urban, Ryszard Komornicki, Andrzej Pałasz i Andrzej Zgutczyński.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online