"PS": Boniek spotkał się z Nawałką

Według "Przeglądu Sportowego" Zbigniew Boniek już w najbliższą środę podziękuje za pracę Waldemarowi Fornalikowi. Kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Według dziennikarzy gazety prezes PZPN spotkał się w ostatnich dniach z trenerem Górnika Zabrze Adamem Nawałką.
Reprezentacja Polski straciła po porażce z Ukrainą jakiekolwiek szanse na awans do mistrzostw świata w Brazylii. Przegrane eliminacje oznaczają, że z posadą selekcjonera najprawdopodobniej pożegna się Waldemar Fornalik, który pracował z kadrą od sierpnia 2012 roku. 
Już wiosną prezes PZPN Zbigniew Boniek sugerował w rozmowach z dziennikarzami, że brak awansu na mundial będzie skutkował zakończeniem współpracy z Fornalikiem. Według "Przeglądu Sportowego" tak właśnie będzie.
Dziennikarze gazety informują, że już w najbliższą środę, kilkanaście godzin po meczu z Anglią Boniek podziękuje Fornalikowi za pracę. Nie wiadomo jednak, czy jego następca został już wybrany i czy będzie to trener krajowy, czy zagraniczny.
"PS" twierdzi jednak, że szef związku ma swojego faworyta. Boniek miał już spotkać się z trenerem Górnika Zabrze Adamem Nawałką. Tematem rozmowy miała być oczywiście jego praca z reprezentacją Polski w najbliższych miesiącach.
Do kandydatury byłego reprezentanta Polski gazeta nie jest jednak przekonana. "Jedyne co różni jego od Fornalika to to, że Nawałka uchodzi za trenera bardzo surowego, autorytarnego. Ale czy pokrzykiwania, które działają na np. Rafała Kosznika, odniosą skutek na Jakubie Błaszczykowskim?" - zastanawia się "PS".

źródło: Przegląd Sportowy / wp.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online