Wałdoch: Górnik nie dzwonił

Tomasz Wałdoch dziwi się, że jego nazwisko wymienia się w gronie kandydatów na trenera Górnika. - Nikt ze mną nie rozmawiał - wyjaśnia.
- Jestem zaskoczony tym, że moje nazwisko wymienia się w kontekście objęcia funkcji trenera Górnika - mówi Wałdoch. - Nikt ze mną nie rozmawiał i na chwilę obecną nie ma tego tematu - dodaje przyznając jednocześnie, że w Niemczech (Wałdoch jest trenerem młodzieży w Schalke 04 Gelsenkirchen) dużo mówi się o tym, że trener Adam Nawałka może zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. - Więc faktycznie może być tak, że Górnik będzie zmuszony szukać nowego opiekuna. Ze mną się jednak nikt się nie kontaktował - ucina.
Jeśli Nawałka odejdzie do kadry, to kandydatem numer 1 do przejęcia schedy jest były już trener reprezentacji Waldemar Fornalik. Na krótkiej liście życzeń są również Jerzy Brzęczek, Artur Płatek i Tomasz Hajto. Mówi się również o Ryszardzie Wieczorku, ale w jego przypadku przeszkodą byłyby napięte stosunki z kibicami. Kiedy Wieczorek pracował w Zabrzu, to był z sympatykami klubu wręcz na wojennej ścieżce. Jeśli chodzi o Wałdocha, to jest on prawdopodobnie popierany, podobnie jak Płatek, przez wiceprezesa Krzysztofa Maja. Ten ostatni miałby pozytywnie oceniać pracę Wałdocha w roli dyrektora sportowego klubu (od kwietnia do listopada 2010 roku, zrezygnował z przyczyn osobistych). Bliskim współpracownikiem Wałdocha był wtedy Płatek, który był szefem skautingu.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]