Prezydent Zabrza: Nadszedł moment trudny, ale i też dający wiele satysfakcji

O godzinie 11:00 trener Adam Nawałka spotkał się z panią prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik i poinformował ją o przejęciu kadry od 1 listopada. - Jednak pan Adam poprowadzi Górnika do końca roku - powiedziała pani prezydent.
Pani prezydent chciała, żeby trener łączył dwa etaty do końca sezonu 2013/14. - Jednak prezes Zbigniew Boniek zgodził się na łączenie funkcji tylko do końca roku - wyjaśnia pani prezydent. - Zrobił to bez euforii, ale jako, że dopuścił taką możliwość i jest też dobra wola trenera Nawałki, to możemy uznać, że jeszcze przez blisko miesiąc mamy obecnego szkoleniowca. Oczywiście już od jakiegoś czasu byliśmy świadomi, że wybija godzina rozstania, więc analizujemy sytuację i szukamy nowego rozwiązania. Pewnie, że jest nam smutno, choćby ze względu na dwa ostatnie nieprawdopodobne mecze z Jagiellonią (1:0) i Śląskiem (3:2), ale mamy też świadomość, że oddajemy trenera do drużyny narodowej - stwierdza prezydent Zabrza.
Trudno oczywiście, z punktu widzenia Górnika, wyobrazić sobie gorszy moment na zmianę trenera. - My już w Zabrzu tak mamy, że ciągle jesteśmy na etapie budowy - zauważa pani Mańka-Szulik. - Doskonale pamiętamy, w jakim miejscu był zespół, kiedy przychodził trener Nawałka. Widzimy, w jakim miejscu zostawia drużynę. Na pewno bardzo ciężko będzie ten stan rzeczy utrzymać. Niemniej, i na to liczę, przez cztery lata pracy trenera zostaną w klubie i u zawodników pewne nawyki. Zostanie wysokie morale i klimat pracowitości. Mamy też nadzieję, że trener nie zostawi nas tak z dnia na dzień, ale czasami jeszcze wspomoże nas jakąś konsultacją. Zabrze w jego sercu z pewnością zajmuje wyjątkowe miejsce. W każdym razie nadszedł moment trudny, ale i też dający wiele satysfakcji. Kiedy cztery lata temu trener do nas przychodził, to jedni go chcieli, inni nie. Później tych co nie chcieli było więcej, ale miasto, jako właściciel klubu, dało panu Adamowi komfort pracy i to się opłaciło - kwituje pani prezydent.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online