Adam Nawałka podpisał dwuletni kontrakt z PZPN

W sobotę, Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził to, o czym mówiło się od dłuższego czasu. Adam Nawałka został selekcjonerem reprezentacji Polski. Podpisał dwuletni kontrakt. W roli trenera kadry zadebiutuje 15 listopada w meczu towarzyskim ze Słowacją. Cel to awans do mistrzostw Europy 2016 we Francji. 
Nawałka podpisał kontrakt motywacyjny. Będzie zarabiał mniej od swojego poprzednika, Waldemara Fornalika, ale w przypadku awansu do turnieju finałowego we Francji dostanie wysoką premię. Bogdan Zając (asystent), Jarosław Tkocz (trener bramkarzy), Bartłomiej Spałek (fizjoterapeuta) na pewno znajdą się w sztabie szkoleniowym reprezentacji prowadzonej przez Nawałkę. Wszyscy pracują z nowym selekcjonerem w Górniku. Otwarta pozostaje sprawa zatrudnienia trenera przygotowania fizycznego Mariusza Szymkiewicza. Lekarzem kadry najprawdopodobniej wciąż będzie Jacek Jaroszewski, a odpowiedzialnym za analizę Hubert Małowiejski.
- Trener już przekazał nam, że zabiera ze sobą asystentów. Dla mnie to naturalne, bo każdy lubi pracować z osobami, do których ma pełne zaufanie - powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrza, które jest głównym udziałowcem klubu.
Spekuluje się, że do sztabu Nawałki w roli asystenta ma dołączyć również Dariusz Dziekanowski. Swego czasu Nawałka wskoczył w jego miejsce do sztabu Leo Beenhakkera. Później „Dziekan" wrócił i przez jakiś czas wspólnie pracowali w reprezentacji. Duet dogadywał się znakomicie.
Nawałka o kadrze ani o sztabie na razie nie chce rozmawiać. - Przygotowuję Górnika do poniedziałkowego meczu z Cracovią - wyjaśnił. - O reprezentacji chętnie pogadam we wtorek, a do tego czasu ani słowa. Dziś mogę powiedzieć jedynie, że dla każdego ambitnego trenera praca na posadzie selekcjonera jest zaszczytem i wyzwaniem - podsumował.
Nawałka będzie pracował w Górniku i kadrze do 18 grudnia. Choć półtora miesiąca na dwóch etatach to nie jest bardzo długi okres, to w PZPN zastanawiano się, czy nie jest to zły ruch z wizerunkowego punktu widzenia. Ewentualne potknięcia w listopadowych meczach ze Słowacją i Irlandią mogą wywołać dyskusję, dlaczego Nawałka od początku w stu procentach nie zaangażował się w pracę z drużyną narodową. - Jestem po rozmowach z prezesem Bońkiem i panią prezydent Zabrza. W tym temacie jest dobra wola wszystkich stron - przyznał nowy trener kadry. Nawałka z zabrzańską publicznością pożegna się po meczu Pucharu Polski z Legią Warszawa.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online