Zachara przedłuży kontrakt aż o cztery lata?

Mateusz Zachara
Dwa gole Mateusza Zachary w meczu z Wisłą (3:2) zrobiły wrażenie na działaczach Górnika. Napastnik dostał ofertę przedłużenia wygasającego w czerwcu kontraktu o 4 lata. Zachara najpewniej przyjmie propozycję. Nie ma już co prawda trenera Adama Nawałki, przy którym piłkarz niesamowicie się rozwinął, ale przecież Ryszard Wieczorek także z dobrym skutkiem promował młodych zawodników. 
Statystyki Zachary po szesnastu kolejkach rundy jesiennej są zdecydowanie lepsze niż te Arkadiusza Milika z jesieni ubiegłego roku. W dodatku Mateusz nie tylko strzela gole i asystuje (sztab Górnika do podawanych oficjalnie 3 asyst dolicza także 2 asysty tzw. drugiego stopnia), ale i znakomicie broni. Przy Roosevelta mówi się, że wysoki pressing drużyny nie działałby tak znakomicie, gdyby nie Zachara. Nawałka nie raz chwalił go za doskok do rywala, odbiór piłki i umiejętność szybkiego jej rozegrania.
- Mati w ostatnim czasie zrobił niesamowity postęp - mówił niedawno "PS" Nawałka, dodając, że nie jest to zawodnik tej skali talentu co Milik, ale dzięki ogromnej pracowitości wykonał w ciągu kilku ostatnich miesięcy ogromny skok jakościowy. Co ciekawe, przed rozpoczęciem sezonu Zachara nie był pewniakiem do gry w wyjściowej jedenastce. - Zachara, Cupriak i Skrzypczak razem walczą o skład - stawiał sprawę jasno Nawałka.
Mateusz, choć nie miał wymagających konkurentów, bo jednak Szymon Skrzypczak i Kamil Cupriak na razie nie mają prawie nic poza talentem, to jednak potrafił się zmobilizować do ciężkiej pracy. Z piłkarza, który w poprzednim sezonie grywał ogony, przeistoczył się w zawodnika, który w założeniu działaczy ma stanowić o sile Górnika przez najbliższe lata.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]