Szpital w Górniku

Im bliżej końca rundy, tym w Górniku większe problemy z kontuzjami. Sytuację pogorszyły urazy piłkarzy grających w swoich reprezentacjach.
Najbardziej ucierpiał Krzysztof Mączyński. Mecz z Irlandią rozgrywający wicelidera ekstraklasy rozpoczął w wyjściowym zestawieniu. Nie spisywał się nawet źle, ale na boisku wytrzymał niespełna godzinę. Murawę musiał opuścić na noszach, po tym, jak w jednym ze starć przypadkowo uderzony został głową przez Piotra Ćwielonga. Kapitan Górnika długo dochodził do siebie. Były nawet obawy czy nie ma złamanej kości jarzmowej. Wczoraj nie trenował.

- Krzysztof czuje się już lepiej. Po zderzeniu był chwilowo zamroczony, jak bokser po nokaucie, ale nie stracił przytomności. Wygląda na ta, że nie będzie przeszkód, by mógł zagrać z Podbeskidziem - twierdzi Bartłomiej Spałek, fizjoterapeuta zabrzańskiego klubu oraz kadry.
Dla pewności, czy wszystko z jego poważnie stłuczoną szczęką jest w porządku, zawodnik zabrany został do jednego z zabrzańskich szpitali. Do treningu z resztą zespołu Mączyński ma wrócić jutro.

Równie poniewierany w meczu reprezentacji był Prejuce Nakoulma. W eliminacyjnym starciu mistrzostw świata z Algierią Prejuce był nieustannie faulowany przez defensorów rywala, a w szczególności kapitana "Lisów Pustyni" doświadczonego Madjida Bougherrę. Na szczęście szybki skrzydłowy Górnika w porę uciekał z nogami i kończyło się tylko na efektownych padach. Do Polski reprezentant Burkina Faso ma wrócić dzisiaj. Wtedy okaże się, w jakim jest stanie i jak poważnie jest poobijany.

Nakoulma z pewnością nie będzie miał wesołej miny, bo z kadrą narodową nie udało mu się awansować do mundialu, co było jego marzeniem. Decydujące o awansie spotkanie "Ogiery" z Burkina Faso przegrały z Algierią 0:1 i to jedenastka z Afryki Północnej wystąpi na przyszłorocznym turnieju w Brazylii.

Uraz Mączyńskiego, stłuczenia Nakoulmy - to i tak nic w porównaniu z plagą kontuzji obrońców. Na kilku z nich trenerzy Górnika nie mogą liczyć już od tygodni czy miesięcy. W niedzielnym spotkaniu z Góralami na pewno nie będzie mógł zagrać Ołeksandr Szeweluchin. Ukrainiec ma kłopoty z przywodzicielem.

- Dobrze, że wcześniej zakontraktowaliśmy więcej obrońców. Mamy w zespole plagę urazów, ale nie jest tak, że nie ma kto grać - mówi prezes Górnika Artur Jankowski.
Dobra informacja dla fanów zabrzan jest taka, że z resztą drużyny na pełnych obrotach trenuje już Boris Pandża. Bośniak wyleczył kontuzję i pali się do gry. Tym bardziej że jako jeden z niewielu w naszej ekstraklasie ma szansę wyjazdu na mundial do Brazylii. Mimo wielu perypetii ze znalezieniem sobie nowego klubu czy urazami, selekcjoner Bośni i Hercegowiny Safet Susić cały czas powołuje Pandżę do kadry drużyny z Bałkanów.

Mecze reprezentacji spowodowały, że nowy trener Górnika Ryszard Wieczorek miał w ostatnich dniach do dyspozycji mocno okrojoną kadrę. Ostatecznie cały zespół będzie trenował w komplecie, oczywiście z wyjątkiem tych poważnie kontuzjowanych, dopiero w piątek. Wtedy z drużyną będą już ćwiczyli wszyscy reprezentanci - z Prejuce Nakoulmą, Krzysztofem Mączyńskim, Pawłem Olkowskim, Rafałem Kosznikiem czy Siergiejem Mosznikowem na czele.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]