Legendy Górnika: Niech Sobolewski wraca jak najprędzej

Absencja chorego na grypę żołądkową weterana Radosława Sobolewskiego w meczu Górnika Zabrze z Piastem Gliwice miała duży wpływ na wynik gry.
Górnik przegrał w Gliwicach 0:2. Marcin Bochynek, trener, który doprowadził zabrzan do mistrzostwa Polski w 1988 roku, podkreśla w "Sporcie": - Piłka to przede wszystkim odbiór, a tego Górnik nie robił. Niech "Sobol" wraca, a inni niech się od niego uczą, bo wiecznie grać w piłkę nie będzie. 
Bochynek skarcił zabrzan: - Jak ktoś nie myśli o obronie, to niech gra przy stole w pokera.
Dawny kapitan Górnika, Bogdan Gunia, zwracał uwagę, że w Górniku fatalnie wyglądała asekuracja, czyli kanon dzisiejszej piłki. - Na tym cierpiała cała gra defensywna i zobaczyliśmy, ile znaczy dla drużyny 37-letni Sobolewski - mówi.
Z kolei Henryk Latocha, obrońca wielkiego Górnika z początku lat 70., przypuszcza, że w silniejszym składzie, z Gancarczykiem, Danchem czy Kosznikiem, zabrzanie z Piastem pewnie by nie przegrali.

źródło: Sport / GWRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online