Wielka giełda piłkarzy, czyli setne Wielkie Derby Śląska

Mecz o prymat na Górnym Śląsku będzie kolejną okazją dla Ruchu i Górnika do wypromowania swoich najbardziej utalentowanych piłkarzy. W obydwu klubach nie ukrywają, że w najbliższych okienkach transferowych liczą na zarobienie przyzwoitych pieniędzy dzięki sprzedaży swoich zawodników
Kondycja finansowa śląskich klubów nie jest najlepsza. Zastrzyk gotówki w przypadku transferu któregoś z piłkarzy znacznie podreperowałby budżet Ruchu i Górnika. Obydwa kluby są w tej dobrej sytuacji, że mają kilku zawodników, którzy od dawna są obserwowani przez zagranicznych skautów.
Pierwszym kandydatem do opuszczenia Zabrza jest Prejuce Nakoulma. Reprezentant Burkina Faso już latem był przymierzany do transferu, lecz nic z tego nie wyszło. Zarówno „Prezesowi”, jak i Pawłowi Olkowskiemu latem kończą się kontrakty, więc działacze Górnika chcieliby albo wytransferować ich zimą, albo przedłużyć umowy, by sprzedać ich latem za większe pieniądze. Olkowskim najbardziej zainteresowany jest Werder Brema, lecz zawodnik ma też oferty ze Wschodu. W ostatnim czasie błyszczy Mateusz Zachara. Napastnikiem najbardziej interesują się holenderskie kluby.

Na nich mogą zarobić:

Paweł Olkowski – ok. 3,5 mln zł (zainteresowanie: Niemcy)
Mateusz Zachara – ok. 1 mln zł (Holandia)
Prejuce Nakoulma – ok. 4 mln zł (Francja, Rosja)
RAZEM = ok. 8–9 mln zł

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]