Robert Jež wróci do Górnika?

Robert Jež w najbliższych dniach rozwiąże kontrakt z Zagłębiem Lubin. Nowego klubu szuka w Czechach, ale niewykluczone, że wróci do Górnika Zabrze - pisze "Przegląd Sportowy".
O powrocie Ježa na Roosevelta dużo mówiło się wiosną, kiedy ówczesny trener Adam Nawałka układał listę transferowych życzeń na letnie okienko. Ostatecznie temat upadł, ale teraz znowu plotkuje się w Zabrzu o tym, że kreatywny pomocnik mógłby ponownie kierować grą Górnika.

Wacławczyk rywalem Ježa
- Nie komentujemy tej sprawy, koncentrujemy się na zawodnikach, których obecnie mamy w kadrze - mówi rzecznik prasowy Górnika Jerzy Mucha, ale w kuluarach można usłyszeć, że jeśli Jež faktycznie rozstanie się z Zagłębiem (po tym jak 3 grudnia został pobity, wydaje się to nieuniknione), to jego kandydatura zostanie poważnie przeanalizowana i wzięta pod uwagę. Robert po odejściu z Zabrza nie zrobił wielkiej kariery w ekstraklasie, przeciętnie radził sobie w Polonii Warszawa i w Zagłębiu, ale w Górniku zapamiętano go, jako "piłkarza z innej planety". Tak mówił o nim legendarny napastnik śląskiej drużyny Jan Banaś, kiedy zobaczył Ježa na pierwszym treningu zimą 2011 roku. Pomocnik wypromował się w ciągu kilku miesięcy i został sprzedany, w pakiecie z Danielem Sikorskim, za 3,1 mln zł do Polonii.
W każdym razie, o ile plany pozyskania Słowaka są na razie mgliste, o tyle poważniej wygląda temat Kamila Wacławczyka. Pomocnik Bełchatowa jest od Ježa młodszy o 6 lat i już latem był przymierzany do Zabrza. Teraz temat wrócił, bo Wacławczyk nie przystał na przedłużenie wygasającego w czerwcu kontraktu z PGE GKS, choć proponowano mu pensję na poziomie 30 tysięcy złotych miesięcznie. Kłopot z Kamilem jest taki, że Górnik ma zakaz transferów. Mógłby więc wziąć gracza, jeśli ten rozwiązałby (za porozumieniem stron) umowę w Bełchatowie.

Posiłki z Rybnika
Jeszcze bardziej realnie wyglądają transferowe plany związane z piłkarzami Energetyka ROW Rybnik, gdzie do niedawna pracował obecny trener zabrzan Ryszard Wieczorek. Już mówi się, że jeśli zimą odejdzie Paweł Olkowski, to w jego miejsce może przyjść Marek Krotofil. Ma on ważny kontrakt z ROW, ale rybniczanie współpracują z Górnikiem, więc na pewno zgodzą się na rozwiązanie umowy i przekazanie zawodnika. Tym bardziej że Energetyk od pewnego czasu czerpie pełnymi garściami z kadry Górnika. Obecnie ma aż 5 byłych graczy zabrzańskiej drużyny. Jeden z nich - Rafał Kurzawa - jest wymieniany jako ten, który w trakcie zimowych przygotowań może dostać szansę powrotu do Górnika. Poza nim i Krotofilem, wicelider ekstraklasy może też zaprosić na testy lewego obrońcę Daniela Kutarbę.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]