Zachara, Olkowski i Nakoulma pod lupą FC Brugge

Skauci belgijskiego FC Brugge od pewnego czasu regularnie oglądają piłkarzy Górnika Zabrze. Pod lupą Belgów znaleźli się: Mateusz Zachara, Paweł Olkowski i Prejuce Nakoulma.
Jak pokazał przykład Waldemara Soboty, Belgowie są w stanie wyłożyć nawet i milion euro za transfer, więc sprawa wygląda na dość poważną. Trójce z Górnika umowy wygasają za pół roku, więc w ich przypadku w grę wchodzą niewielkie sumy odstępnego. Od 300 do 400 tys. euro. Co prawda Nakoulma i Olkowski mają w kontraktach kwoty odstępnego (odpowiednio 1,250 mln euro i 800 tys. euro), ale nikt teraz nie da za nich wielkiej kasy, bo w czerwcu może ich mieć za darmo.
W każdym razie wizyty belgijskich skautów to jedno, a chęć gry poszczególnych piłkarzy w Brugge, to drugie. Nieoficjalnie "PS" wie, że Zachara zdecydowanie wolałby przenieść się do ligi holenderskiej. Od pewnego czasu oglądają go również skauci Vitesse Arngem i NEC Nijmegen. Menedżer napastnika otrzymał też ostatnio zapytanie z greckiego Olympiakosu Pireusu i także ten kierunek wydaje się zawodnikowi ciekawszy od belgijskiego. Z kolei Nakoulma zdecydowanie marzy o Bundeslidze. W trakcie derbowego meczu z Ruchem (1:2) oglądali go wysłannicy FC Koln, ale Prejuce furory nie zrobił. Zawodnik będzie miał jednak okazję zrehabilitować się w sobotnim spotkaniu z Lechią, na który znowu przyjedzie spora grupa skautów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online