Górnik pójdzie w rozsypkę?

Los pięciu najważniejszych zawodników Górnika jest wielką niewiadomą. Zimą drużyna budowana przez kilka lat może przestać istnieć.
Odejść mogą napastnik Mateusz Zachara (10 goli/5 asyst), skrzydłowy Prejuce Nakoulma (9 goli/6 asyst) i prawy obrońca Paweł Olkowski (7 asyst). Zacharę oglądają holenderskie klubu: Vitesse Arnhem, NEC Nijmegen, FC Brugge (Belgowie interesują się całą trójką z Górnika) i Olympiakos Pireus. Olkowskiego niemieckie Werder Brema i Augsburg a Nakoulmę obserwuje pół Europy. Defensywny pomocnik Radosław Sobolewski ma już swoje lata i przy Roosevelta doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na 37-latku nie można budować przyszłości. Tak na marginesie, to Sobolewski ciągle nie zdecydował czy przedłuży wygasający w czerwcu kontrakt. Wreszcie jest problem lewego obrońcy Rafała Kosznika (2 gole/4 asysty), który dopiero teraz rozpoczął leczenie kontuzji więzadła krzyżowego. W klubie mówią, że operacji nie będzie, a leczenie zachowawcze (w środę ma być pierwszy zabieg) pozwoli Kosznikowi już w styczniu wrócić do normalnych zajęć, ale w medycynie nic nie jest w 100 procentach pewne. W każdym razie powyższa wyliczanka uwzględniająca najważniejsze statystyki piłkarzy pokazuje, jak kruchy jest obecnie kręgosłup drużyny Górnika.
W każdym razie działacze zabrzańskiego klubu ostro walczą o to, żeby zimą nie doznać zbyt wielu osłabień kadrowych. Zachara i Olkowski dostali propozycje przedłużenia wygasających 30 czerwca 2014 roku kontraktów o 4 lata. Reprezentacyjnego obrońcę klub chce skusić dużą sumą za podpis i obiecać mu procent od kwoty odstępnego. Identyczne rozwiązanie ma być zastosowane w przypadku Nakoulmy. Jedno jest pewne, Górnikowi nie opłaca się teraz sprzedawać nikogo z trójki: Zachara, Nakoulma, Olkowski, bo z racji wygasających za pół roku, Górnik nie może liczyć na wielkie zyski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online