Łukasiewicz: Pierwsza połowa była słaba, druga bardzo dobra

W ostatnim w tym roku meczu ligowym górnicy bezbramkowo zremisowali u siebie z Lechią Gdańsk. - Musimy pracować nad tym, aby w naszej grze nie było przestojów - uważa Antoni Łukasiewicz, obrońca Górnika. 

W pierwszej połowie meczu zaprezentowaliście dość "radosny" futbol w defensywie.

Antoni Łukasiewicz: - To był związane z tym, że nie potrafiliśmy się dobrze zorganizować w obronie. Stało się tak, choć spodziewaliśmy się, że Lechia będzie potrafiła groźnie kontratakować. Pierwszą połowę przespaliśmy, nie ma co ukrywać, że wyglądało to słabo.

Co się stało, że przerwie obraz gry radykalnie się odmienił?

- W drugiej połowie zagraliśmy bardzo dobrze i całkowicie zdominowaliśmy Lechię, choć zabrakło nam skuteczności. Pokazaliśmy po prostu, że potrafimy - jako zespół - szybko wyciągać wnioski i odmienić losy spotkania. Musimy jednak pracować nad tym, aby w naszej grze nie było przestojów. Wiadomo, że to trudne do zrealizowania i nawet najlepsze zespoły na świecie nie zawsze potrafią kontrolować mecz przez 90 minut.

O urlopach myśleć jeszcze nie możecie, bo w środę mecz Pucharu Polski z Legią Warszawa.

- No i bardzo dobrze! Skoro aura na to pozwala, to grajmy jak najwięcej. Ostatnie potyczki Legii w lidze pozostawiały wiele do życzenia, ale już w ostatnim meczu w Lidze Europy pokazała, że potrafi wygrywać. My jednak nie mamy co patrzeć na jej problemy. Mecz z pewnością będzie trudny i musimy być bardzo skuteczni, aby wyjść z niego zwycięsko. Trzeba jednak pokazać, że Górnik potrafi pokonać takiego rywala.

źródło: Gazeta Wyborcza / fot. Dawid SzczęchRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online