Olkowski już zimą odejdzie z Górnika?

Środowe spotkanie Górnika z Legią w Pucharze Polski może być dla kilku graczy pożegnaniem z Zabrzem.
- Transfery z klubu? Nie ma na dziś żadnych konkretów, ale każdą ofertę poważnie rozpatrzymy. Pamiętajmy, że co pół roku jest wiele szumu, a transferów w tym czasie było niewiele - mówi "Sportowi" wiceprezes Krzysztof Maj.
Tym razem sytuacja jest o tyle inna, że latem przyszłego roku kończą się kontrakty Prejuce Nakoulmie, Mateuszowi Zacharze, Pawłowi Olkowskiemu i Radosławowi Sobolewskiemu. Jest mało prawdopodobne, że zabrzański klub będzie w stanie zaproponować takie umowy, by zawodnicy przedłużyli kontrakt. To oznacza, że już teraz piłkarze mogą dogadywać się z ewentualnym nowym pracodawcą. Według informatorów "Sportu" Olkowski na 90 procent znajdzie zimą nowego pracodawcę. - Jeżeli oferty będą, to nie ma sensu zastanawiać się, tylko sprzedawać. Życie wiele razy pokazało, że piłkarzy niezastąpionych nie ma. Latem odszedł Kwiek, który miał status gwiazdy. I co? Przyszedł 36-letni Sobol i nie uważam, że druga linia zabrzan jest słabsza - mówi Marek Majka, znakomity piłkarz Górnika w latach 80.
- Obserwuję grę zabrzan głównie w telewizji. Czy ktoś jest gotowy do gry na zachodzie? Myślę, że Olkowski tak. Zachara? Jeszcze powinien grać 1-2 lata w polskiej lidze, bo na zachodzie miałby ogromny problem. Jeżeli jednak będą oferty i sam piłkarz się "podpali", to Górnik nie może wdać się w podbijanie stawki. Kibice mogą narzekać, ale skoro Zachara mógł zastąpić Milika, to ktoś zastąpi Zacharę. To kwestia mądrej polityki klubu - mówi Bogdan Grunia, mistrz Polski w barwach Górnika.
A Majka powołuje się jeszcze na casus Dawida Jarki. - Wystrzelił nie wiadomo skąd i ponoć byli chętni, by go kupić. Górnik go zatrzymał i chłopak od tego czasu strzelił może kilka goli przez cztery lata. A Górnik nic nie zarobił. Zachara gra skutecznie trzy miesiące i nikt nie ma gwarancji, że wiosną będzie podobnie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online