Jankowski: Górnik będzie się odwoływał

Rozmowa z Arturem Jankowskim, prezesem Górnika.
» Decyzja komisji licencyjnej was zaskoczyła?
Artur Jankowski: - Dostaliśmy decyzję, nikt z nami nie rozmawiał. Została ona podjęta na podstawie dokumentacji, którą przesłaliśmy do komisji. Trochę więc zaskoczeni jesteśmy, ale podchodzimy do tego spokojnie. Z jednej strony jest to sygnał dla zarządu i właściciela oraz potwierdzenie faktów - sytuacja finansowa klubu jest trudna i musimy przygotować program naprawczy. Z drugiej strony kadrę mamy silna i liczną, więc nie planowaliśmy wielu transferów na czas zimy. Pamiętajmy, że po urazach powinno wrócić 3-4 podstawowych obrońców. Poza tym zamierzamy się odwołać.

» Kto jest zimą najbliższy odejścia z Zabrza?
- Tradycyjnie Nakoulma, ale o tym wiemy co pół roku od dwóch lat. Spore jest też zainteresowanie Zacharą. Ta dwójka zdecydowanie "otwiera" listę zawodników, którzy zimą mogą odejść. I jeżeli tylko będą konkretne oferty, to ci piłkarze odejdą. Silny i stabilny finansowo klub trzeba budować też w oparciu o transfery. Rok temu odszedł Milik i żadnej tragedii nie było. Bramki zaczął strzelać Zachara.

» Paweł Olkowski?
- Raczej chciałby dograć ten sezon do końca, ale wszystko rozstrzygnie się w styczniu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online